•                    
  •                  
جمعه , ۱۱ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 2

آرش صادقی به دلیل عدم رسیدگی درمانی به نوعی بیماری قلبی مبتلا شده است

0
441

آرش-صادقی۴۴۴-765x510آرش صادقی، زندانی سیاسی، در پی درد شدید در ناحیه قفسه سینه، طی روزهای اخیر مکرراً به بهداری انتقال یافته و بنا تشخیص پزشکان، وی به نوعی عارضه قلبی دچار شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، پزشک بهداری زندان اوین روز جمعه ۲۰ اسفندماه، در پی چندمین مراجعه‌ی آرش صادقی به بهداری به دلیل درد در ناحیه قفسه سینه، به وی اعلام داشته که ماهیچه‌های قلبی او به دنبال اعتصاب غذای طولانی‌مدت تحلیل رفته و عدم رسیدگی پزشکی موجب پیشرفت و حاد شدن این بیماری گشته است. پزشک بهداری از مدت‌ها پیش در خصوص وضعیت آرش صادقی هشدار داده و درخواستی مبنی بر اعزام وی به بیمارستان را صادر کرده است؛ بااین‌حال ضابطین سپاه پاسداران با رد این درخواست‌ها و لغو تمامی اعدامها از درمان و رسیدگی پزشکی به این زندانی سیاسی جلوگیری می‌کنند و به وی اعلام داشته‌اند که “از اینجا زنده بیرون نخواهی رفت.”

گفتنی است، علاوه بر عفونت ریه و ازکارافتادن یکی از کلیه‌های این زندانی سیاسی، معده او همچنان خونریزی دارد و این مسئله باعث شده که دیگر قادر به خوردن غذای جامد نباشد. همچنین پزشکان از ابتلای وی به کولیت روده خبر داده‌اند که به دلیل عدم رسیدگی درمانی هم‌اکنون در وضعیت پیشرفته‌ای قرار دارد.

در هفته گذشته، سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه ای ممانعت سپاه پاسداران از دسترسی فوری آرش صادقی، زندانی سیاسی، به خدمات پزشکی را «مصداق شکنجه» خواند.

آرش صادقی که پیش‌تر در پی بازداشت مجدد همسرش دست به اعتصاب غذا زده بود، پس دیدار با دادستان و قول کتبی وی برای رسیدگی خارج از نوبت به پرونده گلرخ ایرایی، ۱۸ بهمن‌ماه اعتصاب غذای خود را برای دومین بار متوقف کرد؛ این زندانی سیاسی پس از پایان اعتصاب غذا به بیمارستان انتقال یافت اما پس از ساعاتی بار دیگر با مخالفت نیروهای امنیتی به زندان اوین بازگردانده شد.

این اقدامات مسئولین و ضابطین سپاه در حالی صورت گرفته است که به دلیل عوارض ناشی از اعتصاب غذای طولانی مدت ، خطر مرگ این زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.

لازم به یادآوری است که در هفته‌های گذشته مسئولین زندان اوین جهت اعمال فشار بیشتر بر آرش صادقی، این زندانی سیاسی را بارها در بند دو الف زندان اوین مورد بازجویی قرار داده و پس از بازجویی، او را به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل کرده‌اند. از سویی دیگر، بند ۳۵۰ زندان اوین از خط تلفن بی‌بهره بوده و وی از امکان تماس با خانواده و دوستان خود نیز محروم است.

مقامات قضایی پیش‌تر، پس از ۷۲ روز اعتصاب غذای آرش صادقی و فشارهای بین‌المللی اعلام کردند که همسرش، گلرخ ایرایی، آزاد و خود او برای درمان به بیمارستان منتقل خواهد شد؛ بااین‌حال، علاوه بر عملی نشدن وعده درمان این زندانی سیاسی، همسر وی پس از ۱۹۹ روز آزادی موقت، روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه از سوی مأموران سپاه ثارالله مجدداً بازداشت شد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده