•                  
دوشنبه , ۲۹ شهریور , ۱۴۰۰
دوشنبه, سپتامبر 20

آزادی آخرین زندانیان نصیر آبادی با قید وثیقه

0
265

nasrir-bad-prisoners-300x191آخرین زندانیان نصیراباد از مجموعه ده نفر از بازداشت شدگان نصیرآباد با قید وثیقه آزاد شدند. به این ترتیب ده زندانی , از مجموع ده نفر از بازداشت شدگان پرونده “جوانان نصیرآباد” با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی زاهدان آزاد شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، نجیب رئیسی و امین رئیسی از بازداشتگان نصیر آباد سرباز امروز یکشنبه ۲۴تیر ماه آزاد شدند. این زندانیان هر کدام با قرار وثیقه ۵ میلیارد تومانی آزاد شدند. بازداشت شدگان نصیر آباد که به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” بازداشت شده بودند پس از رسانه ای شدن گسترده اخبارشان و نفی اتهام توسط خود بازداشت شدگان روند پرونده که در دست وزارت اطلاعات بود تغییر کرد و برای آزادی هر کدام از زندانیان درخواست سندی با ارزش ۵ میلیارد تومان شدند. خانواده های زندانیان یک سال است به دلیل عدم توانایی برای پرداخت این وثیقه فرزندانشان در زندان مانده بودند. همه زندانیان نصیرآباد در روزها و هفته های گذشته هر کدام با گذاشتن وثیقه ۵میلیاردی آزاد شده اند. این وثیقه سنگین به سختی توسط خانواده ها تهیه شده است. آگاهان می پرسند: گرفتن وثیقه سنگین از افراد معمولی که هیچ اتهامی برایشان اثبات نشده اهداف دیگری دارد.

لازم به ذکر است که ۱۰ نفر از بازداشت شدگان نصیرآباد که در ۱۴دی ۹۳ با یورش ماموران به روستای نصیرآباد بازداشت شده بودند که از آن زمان تا امسال همچنان بصورت بلاتکلیف در بازداشت به سر میبردند . بیش از ۶۰ نفر از جوانان نصیرآباد در آستانه انتخابات مجلس با “بیگناه خواندن” بازداشت شدگان نصیرآباد خواستار پیگیری و آزادی این جوانان از زندان شدند.
دانش آموزان سال سوم دبیرستان رشته تجربی نصیر آباد سرباز طی نامه ی سرگشاده ای از رئیس جمهور ایران حسن روحانی با “فاجعه” خواندن بازداشت این جوانان خواستار آزادی این جوانان “بیگناه” شده بودند.
خانواده این زندانیان بارها در نامه های متعدد به مسئولان جمهوری اسلامی و همچنین طی نامه هایی به مجامع حقوقی خواهان بررسی تناقض های پرونده و پیگیری پرونده عزیزان خود شده و آنها را بیگناه خواندند و گفتند که عزیزانشان برای “برای اخذ اعتراف های دیکته شده مورد شکنجه” قرار گرفته اند”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: