•                  
چهارشنبه , ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹
چهارشنبه, مارس 3

آزادی بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری , با قرار وثیقه از زندان دیزل آباد کرمانشاه

0
220

بهنام ابراهیم زاده.jpgبهنام ابراهیم زاده , فعال کارگری که چندی پیش توسط نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات در کرمانشاه بازداشت و به بند متعلق به وزارت اطلاعات در زندان دیزل آباد در آن شهر منتقل شده بود با قرار وثیقه آزاد شد .

به گزارش حقوق بشر در ایران , بهنام ابراهیم زاده , فعال کارگری و از زندانیان سابق سیاسی که در تاریخ ۲۶ مردادماه توسط نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات در اطراف کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان دیزل آباد کرمانشاه  منتقل شده بودبه قید وثیقه تا زمان برگزاری  دادگاه بطور موقت آزاد شد . این فعال کارگری در حالی با قرار وثیقه آزاد شد که دو اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ایشان تفهیم گردید . لازم به ذکر است که آقای ابراهیم زاده از مان بازداشت خود تحت بازجوئی در بازداشتگاه اطلاعات در کرمانشاه بسر می برده است و از هرگونه تماس با خانواده خود محروم بوده است . حقوق بشر در ایران , در گزارشات متعدی از وضعیت و بلاتکلیفی این فعال کارگری و فعال حفوق کودک خبر رسانی کرده بود .  بهنام ابراهیم از فعالان کارگری با سابقه در ایران است که دارای سابقه ۸ سال حبس در زندان رجائی شهر را در کارنامه فعالیتهای کارگری خود دارد . آقای ابراهیم زاده همچنین از زمان زلزله ویران کننده ای که سال گذشته در استان کرمانشاه به وقوع پیوست با فعالیتهای گسترده ای در امر کمک رسانی به شهروندان در مناطق زلزله زده ایران فعال بوده و کمک رسانی می نمود .  این فعال کارگری و فعال حقوق کودک پیش از این در مصاحبه با حقوق بشر در ایران در خصوص وضعیت شهروندان کرمانشاه در مناطق  زلزله زده خبر رسانی کرده بود .

https://audiomack.com/song/5494716/2018-04-10-01-15-52

بهنام ابراهیم‌زاده در اطراف کرمانشاه درحالی که برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده در آن مناطق رفته بود ,  روز جمعه ۲۶ مردادماه توسط نیروهای امنیتی کرمانشاه بازداشت شد و خانواده وی پس از ۳ روز بی‌خبری از بازداشت وی اطلاع یافتند که ایشان بازداشت شده است .

دبیر کل اتحادیه کارگران پست کانادا , مایک پالک، در نامه ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی، رئیس جمهوری و دستگاه قضایی ایران، خواستار آزادی این فعال کارگری شده بود .

در این نامه که در پاسخ به نامه کمپین برای آزادی کارگران نوشته شده بود، آقای پالک ضمن بیان اینکه فعالان مدنی «صدای کارگران، فقرا، کودکان و زنان هستند»، اعلام کرده بود که اعضای این اتحادیه خواستار آزادی فعالان مدنی و کارگری بازداشت شده در ایران هستند .

بهنام ابراهیم زاده، متولد ۱۸ مرداد ۱۳۵۴ و ساکن تهران، کارگر و عضو «جمعیت دفاع از کار کودکان و خیابان» است که به دلیل فعالیت مسالمت‌آمیز در زمینه کارگری و مسائل مربوط به کودکان کار، از اردیبهشت ۱۳۸۹ در زندان‌های اوین و رجایی‌ شهر زندانی بوده است. قاضی ابوالقاسم صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در دی‌ماه ۱۳۸۹ بهنام ابراهیم زاده را در دادگاهی بدون حضور وکیل به ۲۰ سال زندان محکوم کرد که با اعتراض او در مرحله تجدید نظر به ۵ سال تبدیل شد. این فعال کارگری، در جریان حمله گارد امنیتی زندان به بند ۳۵۰ زندان اوین در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ که در رسانه‌های ایرانی منتقد حکومت به «پنجشنبه سیاه» موسوم شد، مورد ضرب و شتم قرار گرفت و مصدوم شد و پس از اعتراض به مسئولین زندان، به عنوان تنبیه ۱۵ روز به سلول انفرادی بند ۲۴۰ اوین فرستاده شد.

این فعال کارگری با اتهام ارتباط با رسانه‌ها و اطلاع رسانی درباره وضعیت خود و همچنین نوشتن نامه به احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر ایران، در حالی که درون زندان بود به دادگاه احضار شد و پرونده جدیدی علیه وی گشوده شد. در اردیبهشت ۱۳۹۴ او برای بازجویی درباره اتهامات جدیدش به سلول های انفرادی بند ۲۰۹ اوین منتقل شد . او بیش از سه ماه از هر گونه ارتباط با خانواده و وکیل محروم بود و برای اعتراف به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از درون زندان تحت فشار قرار گرفت .

با پایان بازجویی‌ها در پرونده جدید، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و قاضی احمدزاده، در دی ماه ۱۳۹۳ و پس از دادگاهی کوتاه بدون حضور وکیل، او را به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی»، «استفاده از تجهیزات ماهواره» و «نگهداری پاسور» به ۹ سال و چهار ماه حبس تعزیری دیگر محکوم کرد. این حکم پس از اعتراض و در مرحله تجدید نظر به «۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و چهارصدوپنجاه هزار تومان جریمه» تبدیل شد .
بهنام ابراهیم زاده که در بهمن ماه ۱۳۹۳ به عنوان تنبیه از زندان اوین به زندان رجایی شهر در کرج منتقل شده بود، روز دوشنبه یازدهم اردیبهشت با ادغام شدن پرونده‌ها و پرداخت جریمه از این زندان آزاد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: