•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

آزادی دو تن از زندانیان نصیرآبادی با تودیع وثیقه

0
485

nasrir-bad-prisoners-300x191.jpgروز گذشته ، دو زندانی از مجموع ده نفر از بازداشت شدگان پرونده “جوانان نصیرآباد” با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی زاهدان آزاد شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۷ تیر ۱۳۹۷، دو تن از بازداشت شدگان پرونده “جوانان نصیرآباد” با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی زاهدان آزاد شدند. هویت این زندانیان “ابوبکر ملازهی” و “عامر گهرامزهی” از بند ۴ زندان مرکزی زاهدان توسط حقوق بشر در ایران احراز شده است. برای بازداشت شدگان نصیر آباد که به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” بازداشت شده بودند درخواست وثیقه‌های سنگینی شده بود که با توجه به عدم توانایی خانواده‌ها برای تامین این وثیقه‌ها، فرزندانشان تاکنون در زندان مانده بودند. امری که کماکان برای ۵ متهم دیگر این پرونده ادامه دارد. از میان این بازداشت شدگان “نجیب رئیسی، امین رئیسی، بشیر بلیده‌ای، داوود بهرامزهی و مصیب وطن‌خواه” پنج متهم دیگری هستند که کماکان در بازداشت به سر می‌برند. بازداشت‌های دسته‌جمعی روستای نصیرآباد شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان در نیمه دوم سال ۱۳۹۳ و نقض جدی آیین دادرسی عادلانه در این پرونده، انتقادات گسترده‌ای را از سوی مردم محلی و سازمان‌های حقوق بشری نسبت به رفتار دستگاه قضائی در پی داشته است.

لازم به ذکر است یک تن دیگر از بازداشت شدگان نصیرآبادی به نام “عبدالستار بهرامزهی” نیز در تاریخ ۲۷ خردادماه سال جاری با تودیع وثیقه از زندان آزاد شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.