•                  
دوشنبه , ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
دوشنبه, آگوست 2

آزادی دو زندانی در ماکو و مریوان

0
271

ali-khoshnamak-300x191.jpgعلی سید ابراهیمی شهروند اهل ماکو که پیشتر توسط اداره اطلاعات بازداشت شده بود پس از تحمل ۴۰ روز بازداشت موقت تا زمان برگزاری دادگاه با تودیع وثیقه آزاد شد، همچنین علی خوشنمک فعال سیاسی که پیش تر در سال ۹۳ توسط دادگاه انقلاب این شهر به تحمل ۳ سال حبس محکوم شده بود، با اتمام مدت زمان حبس از زندان آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز ۲۰ آذر ۱۳۹۶، «علی سیدابراهیمی» در شهر ماکو به صورت موقت و تا زمان برگزاری جلسه‌ی دادگاه با تودیع وثیقه یکصد میلیون تومانی آزاد گردید. علی سیدابراهیمی که با اتمام مراحل بازجویی آزاد شده است، روز ۷ آبان در شهر ماکو از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
وی که از اهالی ارومیه است، در شهر ماکو شاغل بوده و به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت شده بود. وی در تمام مدت بازداشت تنها توانسته بود یک بار به صورت تلفنی با مادرش تماس بگیرد.

علی خوشنمک در مریوان بعد از سه سال آزاد شد
از سوی دیگر، علی خوشنمک فعال سیاسی مریوانی که در دادگاه انقلاب این شهر بە ٣ سال زندان محکوم شده بود، بعد از اتمام مدت زمان حبس از زندان آزاد شد.

روز ۲۰ آذر ۱۳۹۶ علی خوشنمک بعد از اتمام دوره‌ی محکومیت سه ساله حبس خویش از زندان مریوان آزاد شد.

علی خوشنمک که اکنون ۵۵ سال سن دارد، روز ۸ آذر‌ ١٣٩٣ از سوی نیروهای لباس شخصی ادارەی اطلاعات مریوان بازداشت شد.

وی پس از سپری کردن ٧٠ روز در سلول انفرادی ادارەی اطلاعات سنندج، در بهمن‌ ۱۳۹۳ بە بند عمومی زندان شهر مریوان منتقل شد و در دادگاه انقلاب بە اتهام «اقدام علیه امنیت کشور از طریق همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» و «تبلیغ علیە نظام» بە ٣ سال زندان محکوم شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: