•                  
چهارشنبه , ۱۳ مرداد , ۱۴۰۰
چهارشنبه, آگوست 4

آزادی دو شهروند در ایلام و ماکو پس از تودیع وثیقه

0
239

حمایت.PNGادارە‌ی اطلاعات ایلام یک شاعر منتقد را پس از اتمام بازجوییها آزاد کرد همزمان در شهرستان ماکو هم یک شهروند با تودیع وثیقه آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز ۲۸ آذر ۱۳۹۶، حسین باقری شاعر منتقد از اهالی شهرستان ملکشاه استان ایلام پس از اتمام مراحل بازجویی به صورت موقت آزاد گردید. اتهام مطروحه علیه وی از سوی اداره‌ی اطلاعات ایلام «توهین به مقدسات» بوده است. استناد این ارگان امنیتی برای طرح چنین اتهامی، انتشار یک قطعه شعر از ایشان تحت عنوان «خدای ظالمان را باور ندارم» بوده است. او در این شعر از خدا برای «برتخت‌نشاندن ظالمان» انتقاد کرده بود. آقای باقری روز ۲۵ آذر توسط نیروهای لباس شخصی ادارە‌ی اطلاعات ایلام پس از نشان‌دادن حکم جلب و تفتیش وسایل شخصی‌اش بازداشت شده بود.

حسین باقری متولد ۱۳۶۱ با تخلص کاک باران، پیشتر نیز در رابطه با انتشار مطالب انتقادی از سوی پلیس فتا تهدید شده بود.

همزمان روز ۲۸ آذر، در شهر ماکو یک شهروند به نام «ادیب شیخکانلو» پس از نزدیک به سه ماه بازجویی با تودیع وثیقه‌ی ۱۲۰ میلیون تومانی آزاد شد.

او روز ۴ مهرماه، به همراه یک تن دیگر له نام «علی تهی‌دست» به اتهام تحریک شهروندان برای ابراز شادی نسبت به برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان عراق بازداشت شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: