•                    
  •                  
چهارشنبه , ۱۳ مهر , ۱۴۰۱
چهارشنبه, اکتبر 5

آزادی رضا امجدی, فعال کارگری با قرار وثیقه

0
490

روز یکشنبه ۴ فروردین۱۳۹۸, رضا امجدی، فعال کارگری  ساکن روستای حسن آباد از توابع دهستان آبیدر سنندج با قرار وثیقه آزاد شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکسراسی و حقوق بشر کردستان, رضا امجدی فعال کارگری و از اهالی روستای حسن آباد از توابع دهستان آبیدر واقع در سنندج که پیش تز در تاریخ ۲ فرروردین ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شده بود در تاریخ ۴ فروردین ماه با توجه به اتمام بازجوئی های با تودیع وثیقه ۳۰ میلیون تومانی و بطور موقت آزاد شده است.

لازم به ذکر است که رضا امجدی, پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ بهمن ۹۶ به همراه یک فعال کارگری دیگر به نام “امین سیبر” از سوی ماموران امنیتی در کرمانشاه بازداشت شده و نهایتا در تاریخ ۱۳ اسفند همان سال با تودیع وثیقه آزاد شده بودند.

این فعال کارگری همچنین در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ در حاشیه‌ی اعتراضات نسبت به مرگ مشکوک فعالین محیط زیست سنندج بازداشت شده بود و یک روز بعد با قرار کفالت ۳۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

یک بار دیگر هم در تاریخ ۵ اردیبهشت ۹۵ بازداشت و پس از مدتی با تودیع وثیقه آزاد شده بود.

در سال ٩۴ هم، وی پس از برگزاری مراسم روز جهانی کارگر بازداشت و بە تحمل ٣ ماه حبس محکوم شده و پس از اتمام دوران محکومیتش از زندان آزاد شدە بود

سرکوب گسترده فعالان کارگری در ایران در قیاس با اسناد بین المللی حقوق بشر و میثاق های بین المللی  نقض حقوق بشر میباشد. چرا که در ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر به صراحت کلام بر حق افراد بر ایجاد تشکلهای کارگری و اتحادیه و همچنین برخورداری افراد از حقوقی برابر با دیگر شهروندان .تاکید شده است.

رضا امجدی - فعال کارگری

رضا امجدی – فعال کارگری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.