•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

آزادی مهدی حاجتی با قید وثیقه

0
596

مهدی حاجتی .jpgمهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که به دلیل حمایت از شهروندان بهایی بازداشت شده بود، روز جاری با قید وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز که به دنبال انتشار توئیتی در حمایت از دو تن از شهروندان بهایی بازداشتی شیراز، عصر روز پنج‌شنبه ۵ مهر ۱۳۹۷، طی حکمی از سوی دادگاه عمومی و انقلاب شیراز، دستگیر شده بود، امروز یکشنبه ۱۵ مهرماه با قید وثیقه به صورت موقت تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد. یک منبع نزدیک به خانواده آقای حاجتی در تایید این خبر به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت که وی امروز با قید وثیقه آزاد شد و اکنون در راه منزلشان است. گفته شده بازداشت این عضو شورای شهر شیراز به دلیل حمایت از دو تن از شهروندان بهایی بازداشتی، صورت گرفته بود. مهدی حاجتی در توئیتر نوشته بود: «ده روز گذشته را به هر دری زده ام تا دو دوست بهایی بازداشت شده آزاد گردند و به نتیجه نرسیده ام.»

قاسم مقیمی، عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز، شامگاه پنج‌شنبه در گفت و گو با ایرنا در مورد خبر بازداشت مهدی حاجتی، گفته بود: «بازداشت این عضو شورای شهر به دنبال اظهارنظر در حمایت از این افراد (شهروندان بهایی شیراز) که اخیرا بازداشت شده‌اند، صورت گرفته است.»

مهدی حاجتی متولد ۱۳۵۸ از فعالان سیاسی اصلاح طلب، نایب رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و عضو کمیسیون حقوق شهروندی دوره پنجم شورای شهر شیراز است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.