•                  
دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
دوشنبه, می 17

آزادی موقت زینب طاهری با قرار وثیقه

0
246

سفیدی.jpgپرونده زینب طاهری پس از صدور کیفرخواست از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه، به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده ارجاع شده اما هنوز وقت رسیدگی تعیین نشده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، اتهام طاهری نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام است. زینب طاهری این خبر را تأیید کرد و گفت: فعلا وقت رسیدگی به پرونده تعیین نشده است.

زینب طاهری ۲۹ خرداد سالجاری و یک روز پس از اجرای حکم قصاص محمدرضا ثلاث باباجانی مشهور به محمد ثلاث که زینب طاهری وکالت پرونده وی را برعهده داشت، از سوی یکی از شعب دادسرای فرهنگ و رسانه با اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام بازداشت شد. لازم به ذکر است که  زینب طاهری پس از اعدام محمد ثلاث و قبل از دستگیری، در یک حساب توئیتری که البته ادعا کرده جعلی است، اعلام کرده بود اسناد بی‌گناهی ثلاث را منتشر می‌کند.

عباس دادستان تهران چهارم تیر امسال در ارتباط با تعقیب قضایی وکیل ثلاث گفت: اقدام دادستانی تهران در اجرای حکم محمد ثلاث و تعقیب وکیل نامبرده به لحاظ اظهارات خلاف واقع، واجد پیغامی برای آشوبگران داخلی و حامیان خارجی آنها است که تصور می‌کنند با هجمه به دستگاه قضایی و فضاسازی کاذب می‌توانند اجرای چنین احکامی را متوقف کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: