•                    
  •                  
یک شنبه , ۰۳ مهر , ۱۴۰۱
یکشنبه, سپتامبر 25

آزادی هفت تن در اشنویه همزمان با بازداشت یک تن دیگر

0
353

بازداشهت.PNGهفت تن از مجموع شانزده بازداشتی اخیر شهرستان اشنویه به صورت موقت آزاد شدند. اتهام این افراد «همکاری با یکی از احزاب کُردی» بوده است. همچنین در خبری دیگر از همین شهرستان «سراج‌الدین طهارت» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶، «منصور قادرزادە» و «محمد فرزاد» با تودیع وثیقه در اشنویه آزاد شدند. روز جمعە ۶ بهمن، محمد فرزاد از اهالی بخش مرکزی اشنویه در نزدیکی روستای سنگان بازداشت شد. همان روز منصور قادرزادە از اهالی قصرشیرین که عضو یک تیم کوهنوردی است، برای شناسایی ناهمواریهای منطقه به همراه یکی دیگر از اعضای این تیم به نام «محمد سورە» به اشنویه رفته بود که در نزدیکی روستای رش‌گوند بازداشت شدند. در خبری دیگر از همین شهرستان، در روزهای گذشته «سراج‌الدین طهارت» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شده است.

از سوی دیگر روز چهارشنبە ١١ بهمن هم پنج نفر از بازداشت‌شدگان اخیر روستای «نرزیوه»ی اشنویە به نام‌های «کمال نوبخت»، «عمر نوبخت»، «ابوبکرنوبخت»، «جمال نوبخت» و «عثمان نوبخت» به صورت موقت آزاد شدند.

این افراد روز ششم بهمن به همراه «فتاح علیکرد» و «مامند علیکرد» در این روستا بازداشت شده بودند.

علاوه بر وضعیت مبهم این دو تن، با گذشت هشت روز از زمان بازداشت، از سرنوشت «محمد سوره» کوهنورد کرمانشاهی، «رزگار امینی» از اهالی بخش مرکزی اشنویه، «حامد ظریفە» از اهالی روستای خورشت، «شفیع فقی‌زادە» از اهالی روستای تاج‌الدین‌آباد، «محمدامین فضلی» از اهالی روستای بیمضرتی و «محمد محمودتاش» از اهالی روستای خورشت اطلاع دقیقی در دست نیست.

اتهام مطروحه از سوی ارگانهای امنیتی علیه تمامی این افراد «همکاری با یکی از احزاب کُردی» عنوان شده است.

شهرستان اشنویه از شهرستان‌های مرزی استان آذربایجان غربی است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.