•                  
شنبه , ۰۹ اسفند , ۱۳۹۹
شنبه, فوریه 27

آزادی چهار تن همزمان با بازداشت سه شهروند در اشنویه و ایلام

0
241

وثیقه.jpgسه بازداشتی در سنندج و یک تن در اشنویه با تودیع وثیقه آزاد شدند. همزمان یک شهروند در شهر ایلام و دو تن دیگر در شهرستان اشنویه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند. اتهام مطروحه علیه تمامی این افراد در رابطه با احزاب کرد مخالف نظام بوده است.

به گزارشحقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، «سیروان ارغوانی» ٢۶ ساله فرزند خداکرم، «امیر رضایی» ٢۵ ساله فرزند جمیل و «فرزاد صادقی» ٣۴ ساله فرزند حبیب با تودیع وثیقه‌های ۵۰ میلیون تومانی از سوی اداره‌ی اطلاعات سنندج آزاد شدند. روز یکشنبه ۲۴ تیرماه، سیروان ارغوانی، امیر رضایی و فرزاد صادقی از اهالی روستای تنگیسر از توابع بخش سیروان طی تماسی تلفنی به اداره‌ی اطلاعات سنندج احضار و متعاقبا بازداشت شدند. همزمان «منصور عمرزاده» پس از دو هفته بازجویی در اشنویه با تودیع وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی پس از اتمام بازجوییها به صورت موقت تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شد. منصور عمرزاده از اهالی دشت‌بیل، روز شنبە ١٣ مرداد در شهرستان اشنویه بازداشت شده بود. همچنین از شهرستان ایلام گزارش شده است که «محی‌الدین غیاثی» روز ۲۸ مرداد از سوی نیروهای امنیتی به اتهام «همکاری با احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت و جهت بازجویی به بازداشتگاه‌های امنیتی منتقل شده است.

روز شنبه ۲۷ مرداد هم یک شهروند به نام «محمدامین قاضی» از اهالی روستای گندویلا از توابع اشنویه پس از تفتیش محل سکونتش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت گردید.

قبل از آن در روز چهارشنبه ۲۴ مرداد هم «موسی محمودی» ۴۵ ساله از اهالی روستای گندویلا از توابع اشنویه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

اتهامات مطروحه علیه این افراد مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام است اما تاکنون اطلاع دقیقی از مصادیق این اتهامات به دست نیامده است‌.

این افراد تاکنون موفق به برقراری تماس و‌ یا ملاقات با اعضای خانواده‌شان نشده و از حق برخورداری از وکیل نیز محروم بوده‌اند.

 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: