•                    
  •                  
یک شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۱
یکشنبه, نوامبر 27

آزادی ۷ تن از معلمان بازداشت شده تجمع ۲۰اردیبهشت با قرار وثیقه/ ادامه بیخبری از محمد حبیبی

2
477

photo_2018-05-14_02-06-49.jpg۷تن از معلمان بازداشت شده در تجمعات اعتراضی فرهنگیان در تاریخ ۲۰ اردیبهشت در مقابل سازمان برنامه و بوده با قرار وثیقه آزاد شدند .

به گزارش حقوق بشر در ایران ، صدها تن معلمان روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه سال جاری در تهران و چندین شهر دیگر تجمع اعتراضی به راه انداختند. این معلمان می‌گویند با خصوصی‌سازی مدارس و گرفتن شهریه، حق قانونی تحصیل رایگان زیرپا گذاشته می‌شود. معلمان با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراض خود را به کمبود بودجه‌های آموزشی و دستمزدهای پایین‌تر از خط فقر نشان داده و از مسئولان می‌خواهند به مطالبات آنها رسیدگی کنند . محمدتقی فلاحی، دبیر کل کانون صنفی معلمان تهران، و همچنین رسول بداقی، رحمان عابدینی، اسماعیل گرامی، حسین غلامی و عالیه اقدام‌دوست به زندان اوین منتقل شده‌اند. لازم به ذکر است از محمد حبیبی همچنان خبری در دست نیست.آقای حبیبی پیشتر در تاریخ ۱۲ اسفند  ۱۳۹۶ بازداشت شده بود و بادست اندازیها و فرافکنی های بسیار و پیگیریهای فراوان در تاریخ ۲۶ فروردین سال جاری با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده بود .

تجمع ۲۰ اردیبهشت معلمان در تهران تحت هدایت کانون‌های صنفی شناسنامه دار این استان‌های تهران و البرز مانند دیگر استان‌های کشور، کنشی مدنی و اعتراضی مسالمت‌آمیز برای احیای پیکر محتضر آموزش و پرورش و حقوق منکوب شده معلمان بازنشسته و شاغل در سراسر ایران بود که با حمله سازماندهی شده نیروهای لباس شخصی و امنیتی به تنش و تشنج بدل گردید

2 comments

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.