•                  
دوشنبه , ۱۱ مرداد , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, آگوست 3

ابلاغ حکم ۶ سال حبس به دو شهروند سنندجی / اسناد

0
319

ببشعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج دو تن از فعالان سیاسی به نام های شهرام فرهادی و محمد نعیم محمدپور را از بابت اتهاماتی از جمله “عضویت در گروه معاند نظام، فعالیت تبلیغی به نفع گروه های معاند و اجتماع و تبانی” به ترتیب به ۴ و ۲ سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم در روزهای اخیر به افراد مورد اشاره ابلاغ شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از هرانا ، شهرام فرهادی و محمد نعیم محمدپور دو شهرند کرد اهل سنندج توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندجب بابت اتهاماتی از جمله عضویت در گروه معاند نظام، فعالیت تبلیغی به نفع گروه های معاند و اجتماع و تبانی مجموعا به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شدند. شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج آقای شهرام فرهادی، فرزند عباس ۲۷ ساله را به چهار سال و آقای محمد نعیم محمدپور فرزند عبدالکریم، ۴۵ ساله را به تحمل دو سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم کرد.

محمد نعیم محمدپور از ساکنین روستای حسین آباد سنندج بدلیل ناراحتی قلبی و مشکلات پزشکی در تاریخ ۳۰ آذرماه سال جاری با تودیع وثیقه یک صد و پنجاه میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود.

شهرام فرهادی، هم پرونده او نیز روز ۲۰ دیماه سال جاری، بعد از نزدیک به دوماه بازداشت، به قید وثیقه آزاد شد.

مصداق اصلی اتهامات وارده به این شهروندان بنا بر گزارش اداره اطلاعات سنندج و اطلاعات سپاه حمایت از گروه های “معاند نظام” از طریق تهیه آذوقه و کمک مالی عنوان شده است.

رای صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج در مدت بیست روز قابل تجدید نظر خواهی در دادگاه تجدید نظر استان کردستان است.

mohammad-naaim-238x300

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: