پنج شنبه , ۰۹ آذر , ۱۴۰۲
پنج‌شنبه, نوامبر 30

اجرای حکم شلاق برای برگزاری جشن فارغ التحصیلی!

0
520

۹۹ ضربه شلاق برای هر کدام از دانشجویانی که در جشن فارغ التحصیلی شرکت کرده بودند!

آخوند صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قزوین به خبر گزآری میزان وابسته به قوه قضاییه گفته است:با ارسال پرونده متهمان به دادگاه، با تشکیل جلسه فوق العاده هر یک از متهمین به ۹۹ ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند که حکم صادره در همان روز درباره آن‌ها اجراء گردید.اجرای حکم شلاق تمامی متهمان در فردای روز دستگیری به اجرا در آمده است.

images (1)

گفته شده است بیش از ۳۰ نفر از دختران و پسران  در جشن فارغ التحصیلی  دستگیر و مجازات به شلاق شدند.همچنین دادستان قزوین گفت است:اجرای حکم شلاق نامبردگان توسط پلیس امنیت اخلاقی به اجراء درآمد “تا درس عبرتی باشد “برای افرادی که مبادرت به هنجارشکنی کرده و حیاط خلوتی برای رفتارهای هنجارشکنانه خود ایجاد می‌کنند!

این نوع دستگیری و مجازاتها در جمهوری سلامی برای اولین بار نیست و بار ديگر يکی از تهديدات و چالش های اساسی را که جمهوری اسلامی متوجه خود می داند برجسته میکند ،اين تهديد چيزی نيست جز فراگير شدن روحيه شادی و نشاط که حاکميت آن را پاشنه آشيل خود بشمار می آورد.

کارگزاران نظام در قلمرو سوگواری بطور بی چون و چرايی يکه تاز بوده و موجوديت و مشروعيت خود را به آن پيوند داده اند. سخن معروف بنيانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر اينکه “ما هر چه داريم از اين محرم است. محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است” و تاکيد فراوانی که روحانيان بر گريه و سوگواری دارند بطوريکه از مردم می خواهند “حتی اگر قادر به گريستن نيستند تباکی و تظاهر به گريه کنند” بر اهميت فرهنگ سوگواری و سوگ پروری دلالت دارد.

با وجود محدوديت های مختلفی که بعد از انقلاب ۵۷ بر فعاليت های اجتماعی در کشور اعمال شده است مردمان ايران زمين تشنه عشق ورزی، شادی، نشاط و رقص در کشور بوده و با وجود تمام ناملايمات، همچنان تلاش می کنند شادی پيشه کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: