•                  
یک شنبه , ۰۶ مهر , ۱۳۹۹
یکشنبه, سپتامبر 27

اجرای حکم شلاق زندانی سیاسی محمد مظفری

0
288

شلاق.jpgاجرای حکم ۷۴ ضربه شلاق زندانی سیاسی , محمد مظفری در زندان اوین اجرا شد .

به گزارش حقوق بشر در ایران , امروز یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ , حکم ٧۴ ضربه شلاق محمد مظفری زندانی سیاسی محبوس در بند ٨ زندان اوین اجرا و اعمال شد . محمد مظفری، فعال مدنی که در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ از سوی قاضی صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به دو سال حبس تعزیری، دو میلیون تومان جریمه نقدی و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود، توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران عینا تایید شد. اتهامات آقای مظفری در این پرونده “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی”، “عضویت در سازمان دانشجویان و دانش اموختگان جبهه ملی ایران”، “توهین به رهبری”، “حمایت از زندانیان سیاسی و خانواده انها”، “حمایت از مادران پارک لاله” و “استفاده و نگهداری تجهیزات ماهواره ای” عنوان شده بود. محمد مظفری ،عضو سازمان دانشجویان و دانش آموختگان جبهه ملی، ۲۶ بهمن ماه سال گذشته بازداشت و به بند دو-الف، بازداشتگاه اطلاعات سپاه زندان اوین، منتقل شد. او پس از سه ماه و با پایان بازجویی ها به بند هشت منتقل شد و بیست و یکم تیرماه ۱۳۹۴ به قید وثیقه آزاد شده بود . لازم به توضیح است که با توجه به ابلاغیه ای که جهت اجرای حکم بدست محمد مظفری رسید  این فعال سیاسی خود را جهت اجرای حکم حبس و ۷۴ ضربه شلاق به زندان اوین معرقی نمود . روز پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ از بند قرنطینه زندان اوین به بند ٨ سالن ١٠ این زندان منتقل شد .

لازم به ذکر است که این فعال سیاسی در تاریخ ۲۶ بهمن ماه سال ۹۳ بازداشت و به بند دو-الف، بازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسداران در زندان اوین، منتقل شد.

وی پس از سه ماه و با پایان دوران بازجویی به بند هشت این زندان منتقل شد و نهایتا در تاریخ ۲۱ تیرماه ۱۳۹۴ پس از حدود پنج ماه بازداشت موقت به قید وثیقه تا زمان پایان دادرسی از زندان آزاد شد.

پیش‌تر وکلای این فعال سیاسی، آقای دکتر نعمت احمدی و خانم زینب مظفری به این حکم اعتراض کرده و پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارجاع داده شده بود .

حکومت جمهوری اسلامی از جمله بزرگترین ناقضین حقوق بشر در سطح بین المللی میباشد که در موارد بسیاری اقدام نقض و سرکوب شهروندان خود میکند .

صدور احکام حبس و سرکوب شهروندان در ایران از جمله مواردی است که گزارشگران ویژه سازمان ملل در امور ایران بازها بر آن تاکید کرده اند که این موارد را میتوان مصداق نقض ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر که بر عدم تبعیض و همچنین ناقض ماده ۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر که تاکید بر اصل برایری میکند نیز میباشد .

صدور احکام شلاق که مصداق بارز شکنجه است نقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد که ایران از جمله امضا کنندگان این سند بین المللی میباشد و در ظاهر خود را به آن مکلف می داند ولی در عمل شهروندان در ایران در اگثر موارد از حقوق شهروندی خود محروم مانده اند .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: