•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

اجرای حکم ۳۱۴ ضربه شلاق در ملاعام برای سه متهم در دهدشت

0
481

بقتیو.PNGمدیر اجرایی احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب دهدشت از اجرای ۳۱۴ ضربه شلاق در ملاعام سه متهم شهرستان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد. میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از خبر دنا ، ضرغام عزیزی در حاشیه اجرای حکم شلاق متهمان در ملاعام به رسانه‌ها گفت:‌ “متهم ردیف اول اتهاماتی از قبیل عمل منافی عفت (مادون زنا)، ورود به عنف منزل مسکونی، حبس غیرقانونی، سرقت و چهار اتهام دیگر مرتکب شده است”. وی محکوم شدن این مجرم به ۱۴۰ ضربه شلاق را بدلایل اتهامات اثبات شده وارده دانست و اظهارداشت: “هفت سال حبس تعزیری و دوسال تبعیدی در بندر خاش برای این متهم نیز صادر شده است”. مدیر اجرایی احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب دهدشت افزود: “اتهامات متهم ردیف دوم نیز اخلال در نظم عمومی شهر دهدشت از طریق درگیری، جنجال، هیاهو و چهار اتهام دیگر بوده است”.

عزیزی، تعداد ضربات شلاق مجرم ردیف دوم را ۱۰۰ ضربه شلاق عنوان و خاطرنشان کرد:‌ “۲ سال و نیم حبس تعزیری در دهدشت و یک سال تبعیدی در شهر برازجان هم برای این مجرم صادر شده است”.

وی گفت: “متهم ردیف سوم به اتهامات مشارکت در سرقت‌های متعدد شبانه احشام به تحمل سه سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد”.

شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه از شهرهای گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد محسوب شده که با یاسوج مرکز این استان حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

گفتنی است که پیشتر مورخ ۱۳۹۶/۰۹/۱۴، برای اولین بار طی ده ساله گذشته حکم ۷۴ ضربه شلاق متهمی که در بهمن سال گذشته اقدام به “چاقو کشی” کرده بود در جنب سه شنبه بازار بجستان ودر ملا عام قرائت و اجرا شد.

لازم به یادآوری است میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.