•                  
یک شنبه , ۰۶ مهر , ۱۳۹۹
دوشنبه, سپتامبر 28

اجلال قوامی روزنامه‌نگار بعد از تفهیم اتهام با قرار کفالت آزاد شد

0
194

اجلال قوامی.jpgاجلال قوامی، روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر که طی احضاریه‌ای کتبی به شعبه دوم بازپرسی دادسرای سنندج احضار شده‌بود با قرار کفالت آزاد شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، اجلال قوامی روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر، بر اساس احضاریه‌ی کتبی که پیش‌تر دریافت کرده بود، دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ در شعبه دوم بازپرسی دادسرای سنندج حاضر شد و اتهام نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به وی تفهیم و با قرار کفالت ۲۰ میلیون تومانی آزاد شد. یک منبع مطلع در این خصوص به حقوق بشر در ایران گفت: «آقای جلالی بر اساس احضاریه‌ای که ۲۳ مرداد به‌دست وی رسیده بود، پنج روز فرصت داشت تا در شعبه دوم بازپرسی دادسرای سنندج حاضر شود و امروز جهت اولین جلسه بازپرسی‌اش به شعبه دوم بازپرسی مجتمع قضایی شهید بهشتی سنندج مراجعه کرد و اتهام نشراکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به وی تفهیم شد و به صورت موقت تا زمان تکمیل مراحل بازجویی با قرارکفالت ۲۰میلیون تومانی آزاد شد.» اجلال قوامی در پرونده دیگری در ۲۷ آبانماه سال گذشته به شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر به اتهام تبلیغ علیه نظام، گفتگو با رسانه‌های مخالف نظام و توهین به سپاه پاسداران احضار و تفهیم اتهام شده بود. همچنین حقوق بشر در ایران پیش‌تر در گزارشی , از احضار اجلال قوامی، سخنگوی سازمان حقوق بشر کردستان پس از احضار و بازجویی در پلیس فتا به شعبه اول بازپرسی دادسرای کردستان در فروردین‌ماه ۹۷ خبر داده بود.

اجلال قوامی در پلیس فتا در سنندج در ارتباط با اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶ و کانال‌های تلگرامی مخالف حکومت تحت بازجویی قرارگرفته و روز دوشنبه، پنجم فروردین‌ماه در شعبه اول بازپرسی دادسرای کردستان با شکایت بسیج رسانه به ارتباط و همکاری با کانال‌های مخالف نظام و نشر اکاذیب و مطالب خلاف قانون متهم شد.

اجلال قوامی فعالیت روزنامه‌نگاری را از سال ١٣٧٩ با روزنامه ایران آغاز نمود و هم‌اکنون یکی از روزنامه‌نگاران سرشناس کُردستان به شمار می‌رود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: