•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

احضار آتنا دائمی به دادسرای اوین

0
401

آتنا دائمی کنشگر مدنی محبوس در بند زنان زندان اوین عصر روز سه شنبه ۲۲ آبان ماه از سوی مسئولین زندان و به صورت شفایی برای روز چهارشنبه ۲۳ آبان ماه به شعبه ۵ دادسرای اوین احضار شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, تاکنون دلیل این احضار به وی گفته نشده است. در بسیاری از موارد مشابه این قبیل احضارها به پرونده سازی علیه زندانیان توسط مسئولین زندان یا نهادهای امنیتی منتهی شده است. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران:  ساعت ۷ عصر روز سه شنبه ۲۲ آبان ماه خانم دائمی به دفتر زندان احضار شده و به ایشان گفته شده که روز بعد به دادسرا اعزام خواهد شد. به دلیل اینکه احضار به دادگاه برای روز بعد بوده و همچنین احضاریه کتبی به دست ایشان نرسیده بود وی از رفتن به دادسرا خودداری کرده است. لازم به ذکر است در تاریخ ۱۰ مهر ماه سال جاری، این زندانی به همراه دو زندانی دیگر به نام های (مریم اکبری منفرد) و(گلرخ ایرایی) با دستور شفاهی رئیس بند زنان این زندان به مدت سه هفته از ملاقات با خانواده محروم شده بودند. دلیل این امر درگیری لفظی و سر دادن شعار از سوی این زندانیان در سالن ملاقات عنوان شده بود. آتنا دائمی در تاریخ ۲۳ اسفند ۹۳ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام《 تبلیغ علیه نظام》،《 اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی》،《توهین به رهبری》،《توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی》و 《اختفای ادله جرم》به چهارده سال زندان محکوم شده بود.

در مهر ماه سال ۹۵ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قضات قمی زاده و حوزوان حکم بدوی این فعال مدنی به هفت سال کاهش پیدا کرد و این حکم نهایتا با اعمال ماده ۱۳۴ به ۵ سال حبس تعزیری تبدیل شد.
آتنا دائمی فعال مدنی صبح روز ۶ آذر ماه ۹۵ بدون دریافت احضاریه و در منزل پدری جهت اجرای حکم حبس با 《خشونت و تهدید》بازداشت و به بند زنان زندان اوین منتقل شده بود.

سه روز پس از بازداشت وی سازمان عفو بین الملل نیز در بیانیه ای خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط آتنا دائمی 《مدافع حقوق بشر و فعال علیه اعدام 》 شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: