•                  
جمعه , ۲۳ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

احضار امیر چمنی, فعال مدنی ساکن تبریز به دادگاه انقلاب

0
345

امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز که روز پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷, از زندان این شهر آزاد شده بود روز گذشته با دریافت احضاریه‌ای به شعبه ۱۹ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده جهت دفاع از اتهام انتسابی در این شعبه حاضر شود.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۹۷، امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز به شعبه ۱۹ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تبریز احضار شد. لازم به ذکر است که این فعال مدنی با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود از دریافت این احضاریه خبر داده و گفته است: “دو روز از آزادی‌ام نگذشته که با ابلاغیه جدیدی مواجه شده‌ام. طی ده ماه اخیر، با شکایت نهادهای امنیتی، سه پرونده قضایی در دادسرای تبریز علیه‌ام باز شده است. مورد عجیب همین مورد اخیر است که دو هفته پیش، یعنی زمانی که در زندان تبریز در حال گذراندن حکم بودم، علیه‌ام اعلام جرم شده و پرونده جدیدی در یازدهم بهمن ماه باز شده است”. وی در تاریخ ۱۱ شهریورماه سال جاری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود و در تاریخ ۲۶ آذرماه جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان مرکزی تبریز شده بود.  لازنم به توضیح است که این فعال مدنی , در ادامه موج آزادی زودهنگام زندانیان سیاسی, در تاریخ ۲۵ بهمن ماه سالجاری از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

لازم به اشاره است آقای چمنی پیش‌نر در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ از سوی شعبهٔ ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد.

حکم ۴۰ ضربه شلاق وی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: