•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

احضار تلفنی سه فعال کارگری به اداره اطلاعات نیروی انتظامی در سنندج

0
293

غالب و خالد حسینی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری و مظفر صالح نیا از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران از طریق تماس تلفنی به اطلاعات نیروی انتظامی سنندج احضار شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷، مظفر صالح‌نیا از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران و خالد حسینی از اعضای کمیته هماهنگی از طریق تماس تلفنی به اداره اطلاعات نیروی انتظامی سنندج احضار شدند. حقوق بشر در ایران روز سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ در گزارشی از احضار غالب حسینی فعال کارگری و از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری طی تماس تلفنی از سوی اداره اطلاعات نیروی انتظامی خبر داده بود. لازم به ذکر است، اتهام این فعالین شرکت در تجمع هایی است که از نظر نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی مجرمانه و غیر قانونی بوده است. این سه فعال کارگری تاکنون بارها از سوی نیروهای امنیتی و قضایی احضار و به احکام زندان محکوم شده اند. روز ۲۱ شهریور ماه سال جاری، خالد حسینی و مظفر صالح نیا، از سوی دادسرای سنندج به اتهام تبلیغ برای اعتصاب عمومی در شهر سنندج بازداشت و پس از تفهیم اتهام با تعیین قرار وثیقه به زندان مرکزی سنندج منتقل شدند.

خالد حسینی و مظفر صالح نیا روز پنج‌شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷ از زندان مرکزی سنندج، هر کدام با قید وثیقه ۳۰ میلیون تومانی به صورت موقت تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شدند.

همچنین روز هشتم اردیبهشت ۹۷ خالد حسینی، شریف ساعدپناه، حبیب الله کریمی، غالب حسینی و مظفر صالح‌نیا طی احضاریه‌های جداگانه به شعبه اول دادگاه انقلاب شهر سنندج احضار شدند.

غالب حسینی پیش تر در سال ۱۳۹۲ در محل کار خود از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی بازداشت و پس از گذشت ۵۴ روز بازداشت در اداراه ی اطلاعات، با قید وثیقه ی ۱۵۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

وی در روز دوشنبه ۳۱تیر ماه ۱۳۹۲در دادگاهی در کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری به اتهام عضویت در کمیته هماهنگی به ۱سال حکم تعزیری و ازحیث تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حکم تعزیری و در مجموع به ۱٨ ماه حبس محکوم گردید که در نهایت دادگاه تجدید نظر به جهت عضویت در کمیته هماهنگی وی را تبرئه و از حیث تبلیغ علیه نظام ۶ ماه حکم تعزیریرا تایید کرد.

پیش از این نیز, غالب حسینی در روز دوشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۳ پس از اعلام شعبه ۴ اجرای احکام دادگاه سنندج، برای گذراندن ۶ ماه حکم تعزیری، خود را به دادگاه معرفی وسپس به زندان مرکزی سنندج منتقل شد.

این فعال کارگری درروز دوشنبه ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۳ پس از سپری کردن دوران محکومیت ۶ ماهه ی خود، از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: