•                  
جمعه , ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹
جمعه, مارس 5

احضار تلفنی محمدرضا فرهادپور و ژیلا مکوندی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات

0
356

احضار و بازجوئی .jpgژیلا کرم زاده مکوندی و محمدرضا فرهادپور دو فعال مدنی بصورت تلفنی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار شدند .

به گزارش حقوق بشر در ایران , ژیلا کرم زاده مکوندی و محمدرضا فرهادپور دو فعال مدنی به صورت تلفنی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات واقع در خیابان مظفر در تهران احضار شدند . بنقل از یک منبع مطلع این دو فعال مدنی باید فردا راس ساعت ۹ صبح به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات حضور پیدا کنند . لازم به توضیح است که محمدرضا فرهادپور از تاریخ ۴ شهریور ماه امسال همسو با اعتصاب غذای دکتر فرهاد میثمی که به دلیل شکنجه روحی خانواده ایشان بوسیله انتشار یک فایل صوتی به مادر سالخورده ایشان که در آن فایل صدای این فعال مدنی در حال ضرب و شتم شدن و بازجوئی توسط بازجویان انتشار یافته بود و خانم نسرین ستوده که در اعتراض به نقض حقوق شهروندی خود و نوع رفتار نیروهای امنیتی در برخورد با بستگان ایشان و هجوم ماموران امنیتی به منزل ایشان و تفتیش منزل این فعال حقوق بشر در اعتصاب غذا بسر می برند لذا فعال مدنی محمدرضا فرهادپور نیز همسو با این دو فعال مدنی و فعال حقوق بشر در اعتراض به نقض حقوق شهروندی خود که تفتیش منزل ایشان بوده اعتصاب غذا به سر میبرد . لازم به یادآوری است که پیش تر از این بین ساعت ۸ تا ۱۰ صبح مورخ  ۲۷ مرداد ماه نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات بطور جداگانه با در دست داشتن حکم شعبه ۷ دادسرای اوین به منازل شخصی محمدرضا (داوود) فرهادپور و ژیلا کرم زاده مکوندی رفته و منازل آنها را بازرسی کردند و تعدادی از وسایل شخصی‌شان را ضبط کردند.

در زمان تفتیش منزل این دو فعال مدنی نیروهای امنیتی اقدام به تفتیش منزل نسرین ستوده نیز نموده بودند و حتی به منزل خواهر رضا خندان مراجعه کرده بودند و به شکلی بسیار بد اقدام به برهم ریختن و جستجو و تفتیش منزل خواهر رضا خندان هم نیز نموده بودند .

به نقل از رضا خندان “نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات فقط به دنبال بج (پیکسل‌)هایی بودند که روی آنها جمله “من به حجاب اجباری اعتراض دارم” نوشته شده است. در حین بازرسی تعدادی از نامه‌های همسرم نسرین ستوده که از زندان نوشته بود را نیز با خود بردند”.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: