•                  
سه شنبه , ۱۲ اسفند , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, مارس 2

احضار تلفنی و تهدید به بازداشت رضا خندان توسط وزارت اطلاعات

0
243

احضار رضا خندان .jpgرضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق بشری که در حال حاضر در زندان اوین بسر می برد بصورت تلفنی احضار به بازجوئی و تهدید به بازداشت شده است .

به گزارش حقوق بشر در ایران , رضا خندان , همسر نسرین ستوده , وکیل و فعال حقوق بشر که در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ در منزل شخصی‌اش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد , خبر از احضار خود به وزارت اطلاعات به جهت بازجوئی داده است . آقای خندان همچنین در صفحه فیس بوک خود نوشت وقتی از فرد تماس گیرنده خواسته که باید برای ایشان احضاریه بصورت کتبی و با ذکر دلایل احضار  و اتهامات و با دستور مقام قضائی صادر شود و حدود قانونی مساله را به ایشان یادآور شده  و ایشان یعنی آقای رضا خندان  این احضار را به رسمیت نمی شناسد و حضور پیدا نخواهد کرد , فرد تماس گیرنده در پاسخ به اعتراض به حق ایشان اقدام به تهدید با این جمله که در صورتی که آقای خندان امروز ۱۳ شهریور ماه به این احضار ترتیب اثری ندهد بازداشت خواهد شد .

لازم به ذکر است که صبح روز شنبه ۲۷ مردادماه نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات با در دست داشتن حکم بازرسی از طرف شعبه ۷ دادسرای اوین بطور جداگانه به منزل ، محمدرضا (داوود) فرهادپور، ژیلا کرم‌زاده مکوندی و خواهر آقای خندان رفته و تمام قسمت‌های منزل را مورد تفتیش قرار دادند . لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی در همان زمان به منزل آقای رضا خندان همسر فعال حقوق بشر نسرین ستوده که که در تاریخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ در منزل شخصی‌اش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد نیز مراجعه نموند و با ارائه حکم بازرسی اقدام به تفتیش منزل آقای رضا خندان نیز نمودند .

همچنین رضا خندان پیش از این در مصاحبه ای با گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت : نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات بین ساعت ۸ الی ۱۰ صبح روز مورخ ۲۷ مردادماه ۹۷ با ورود به منزل ایشان , تمامی قسمت‌های خانه را مورد بازرسی قرار دادند و بعد از آن به منزل آقای محمدرضا (داوود) فرهادپور رفته و منزل ایشان را نیز به طور کامل بازرسی کردند. همزمان در اقدامی عجیب نیروهای امنیتی به منزل خواهرم رفته و به شکل وحشیانه‌ای تمام قسمت‌های منزل را بازرسی کرده و حتی ورق‌های دفتر نت فرزند خواهرم را تک به تک جدا و بازرسی کرده‌اند و دوساعت بعد به منزل همسایه ما رفته و از آنها راجع به ما سوالاتی پرسیده‌اند. احتمال این می‌رود که ورود به منزل خواهر من صرفا به جهت فشار آوردن به خانواده ما بوده باشد چون دلیل دیگری ندارد. نیروهای امنیتی حکم دادسرای شعبه ۷ اوین را در دست داشتند”.
رضا خندان در ادامه افزود : “نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات فقط به دنبال بج (پیکسل‌)هایی بودند که روی آنها جمله “من به حجاب اجباری اعتراض دارم” نوشته شده است. در حین بازرسی تعدادی از نامه‌های همسرم نسرین ستوده که از زندان نوشته بود را نیز با خود بردند”.

لازم به ذکر است روز گذشته , محمدرضا ((داوود)) فرهاد پور و ژیلا کرم زاده مکوندی که بصورت تلفنی به اداره پیگیری وزارت اطلاعات احضار شده بودند , پس از حضور در آن محل مورد بازجوئی قرار گرفتند و جهت تفهیم اتهام به شعبه ۷ بازپرسی دادسرای امنیت واقع در زندان اوین منتقل و توسط بازپرس شاه محمدی تفهیم اتهام گردیدند . از جمله اتهامات وارده به این دو فعال مدنی داشتن بچ سینه با نوشته << من به حجاب اجباری اعتراض دارم >> و دومین اتهام هم شرکت در تجمعات اعتراضی بوده است .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: