•                  
یک شنبه , ۰۹ آذر , ۱۳۹۹
یکشنبه, نوامبر 29

احضار عبدالله بزرگ زاده , فعال مدنی به دادگاه کیفری در زاهدان

0
217

عبدالله بزرگ زاده .jpgعبدالله بزرگزاده , فعال مدنی توسط شعبه ۱۰۶ دادگستری زاهدان به اتهام “اخلال در نظم عمومی” به دادگاه احضار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ، عبدالله بزرگزاده , فعال مدنی که در جریان تجمع حمایت از دختران ایرانشهر بازداشت و چندی پیش با قرار وثیقه آزاد شده بود طی ابلاغیه ای به دادگستری زاهدان احضار شد. این ابلاغیه که از سوی شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری زاهدان ارسال شده است از نامبرده خواسته در تاریخ ۱۸ مهر ۹۷ خود را به دادگاه معرفی کند. اتهام وی “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی شهرستان ایرانشهر” عنوان شده است. اشاره دادگاه به تجمع ۲۷ خرداد ۹۷ در شهرستان ایرانشهر است، این تجمع مدنی در حمایت از دختران ایرانشهر شکل گرفت. جمع بزرگی از مردم ایرانشهر در پی انتشار گزارشهای مبنی بر تجاوز به عنف گروهی “صاحب زر و زور” به دختران در شهرستان ایرانشهر در مقابل فرمانداری تجمع کرده و خواستار امنیت برای دختران و بازداشت تجاوزکاران شدند. نیروهای امنیتی اما با این تجمع برخورد کرده و برخی از معترضان از جمله عبدالله بزرگزاده را بازداشت نمودند.

عبدالله بزرگزاده علیرغم آزادی بقیه بازداشت شدگان توسط اطلاعات سپاه نگهداشته شد و بعد از مدتی فیلمی از اعترافات دیکته شده وی و تعدادی دیگر از دختران و پسران جوان که بعدا بازداشت شده بودند پخش شد که به “اغتشاشگری” اعتراف میکردند.

عبدالله بزرگزاده در مدت بازداشت شکنجه روحی و جسمی و برای اخذ اعتراف اعدام مصنوعی شده بود.

نامبرده در نهایت پس از ۸۲ روز بازداشت با قرار وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی آزاد شد.

گفتنی است، عبدالله بزرگزاده برادر حبیب الله سربازی مدیر کمپین فعالین بلوچ است که روز اول بازداشت ابراهیم حمیدی مدیر کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان بازداشت وی را مربوط به فعالیت های برادرش دانسته بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: