•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 2

احضار فعال مدنی زرتشت احمدی راغب به دادگاه انقلاب شهریار / سند

0
713

downloadاسماعیل احمدی راغب، فعال مدنی، جهت رسیدگی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به دادگاه انقلاب شهرستان شهریار احضار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طبق احضاریه‌ای که اسماعیل احمدی راغب دریافت کرده است، این فعال مدنی می‌بایست فردا مورخ ۱۲ اردیبهشت‌ ماه سال ۹۶ جهت رسیدگی به اتهام «تبلیغ علیه نظام»، در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان شهریار حضور یابد . لازم به ذکر است ایشان با توجه به فعالیتهای مسالمت آمیز خود در شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک احضار و محاکمه خواهد شد بر طبق مصاحبه ای که خبرنگار ما با ایشان داشته ایشان بر اصل آگاهی برای شهروندان ایران تاکید دارند .

وزارت اطلاعات صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه سال ۱۳۹۵ با مراجعه به منزل اسماعیل (زرتشت) احمدی راغب، این فعال مدنی را بازداشت کردند و وی در هیجدهم دی‌ماه، پس از نزدیک به دوماه بازجویی و حبس، با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

آقای احمدی راغب که سابقه بازداشت دارد، پیش‌تر به دلیل انتشار مطالب انتقادی در صفحه شخصی خود به «تبلیغ علیه نظام» متهم و از سوی دادگاه انقلاب شهریار به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. به هر روی فعالیت مدنی و سیاسی و حقوق بشر و آزادیخواهی و دگراندیشی و حمایت از آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی و خواستن دمکراسی برای ایران از تلاش های همیشگی فعالین مدنی و فعالین حقوق بشر خواهد بود .

در تاریخ ۲ آذرماه سال ۹۴ اسماعیل احمدی راغب در مقابل زندان اوین به همراه تعدادی دیگر از فعالین و معترضین بازداشت در شانزدهم آذرماه با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد .

18208995_814969165321722_6819166698379687824_o

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.