•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

احضار قاسم شعله سعدی و آرش کیخسروی برای اخذ آخرین دفاع به دادسرای امنیت

0
610

قاسم شعله سعدیقاسم شعله سعدی و آرش کیخسروی دو وکیل دادگستری که ۲۷ مرداد در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شدند، برای اخذ آخرین دفاع , امروز (یکشنبه) به دادسرای امنیت می روند.

به گزارش حقوق بشر در ایران , پیام درفشان وکیل مدافع آرش کیخسروی عصر شنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: شعبه پنجم بازپرسی دادسرای امنیت، کیخسروی و شعله سعدی را برای اخذ آخرین دفاع احضار کرده است. این وکیل دادگستری افزود: امروز (یکشنبه) ۱۵ مهر قرار است موکلم و شعله سعدی دیگر وکیل بازداشتی، برای ارائه آخرین دفاع به شعبه بازپرسی می روند. درفشان اضافه کرد: شنیده ایم قرار است قرار بازداشت موقت کیخسروی و شعله سعدی لغو نشود و به وثیقه نیز تبدیل نشود و به اجرای حکم حبس متصل شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا گزارش نهایی ضابطان در خصوص این پرونده واصل شده است یا خیر افزود: احتمالاً گزارش نهایی واصل شده که آنها را برای اخذ آخرین دفاع خواسته اند. وکیل مدافع آرش کیخسروی همچنین از رد مجدد درخواست شان برای نقض قرار بازداشت دادسرا خبر داد و گفت: شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب مانند مرتبه قبل، اعتراض ما را به تمدید قرار بازداشت موکل، رد کرده است.لازم به ذکر است حقوق بشر در ایران پیش از این در گزارشی ینقل از ابوذر نصراللهی یکی از وکلای آرش کیخسروی خبر از تمدید قرار بازداشت موقت آرش کیخسروی با دستور معاون دادستان یک ماه دیگر  داده بود .

بازداشتهای فراقانونی وکلا و فعالان حقوق بشر در طی چند هفته اخیر زمینه افزایش اعتراضات گسترده به حکومت جمهوری اسلامی از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر در جهت عدم سرکوب این دسنه از شهروندان را در پی داشته است .

لازم به توضیح است قاسم شعله‌ سعدی و آرش کیخسروی در تاریخ ۱۲ شهریور ماه  به بند یک امنیتی زندان اوین منتقل شدند . 

سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای , بازداشت وکلای دادگستری و فعالان حقوق بشر در ایران را مصداق بارز و نمونه ای از سرکوب آزادی بیان و نقض حقوق بشر عنوان کرده بود .

اتهام این افراد اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.