•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

احضار مولوی نظر محمد دهقانی, مدرس مکتب علوم دینی اهل سنت حیط سرباز به وزارت اطلاعات

0
330

مدرس مکتب علوم دینی حیط شهرستان سرباز توسط وزارت اطلاعات احضار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالان بلوچ، هفته گذشته مولوی نظر محمد دهقانی مدرس مکتب علوم دینی حیط شهرستان سرباز توسط وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفت. در همین زمینه مولوی کوهی امام جمعه پشامگ سرباز در خطبه های نماز جمعه ۹ آذر نیز گفت: مدرسی داریم در یک مکتب کارگاه حیط بنام مولوی نظر محمد دهقانی یک بار قبلا در بخشداری پارود احضار و بازجویی شده بود و چند روز قبل باز به اداره اطلاعت راسک احضار شده و چند ساعت مورد بازجویی قرار گرفته است، این احضار بدون جهت و حتی بدون بهانه نیز بوده است. وی افزود: مسئولین چرا به مردم فرصت سخن گفتن نمی دهند؟! و چرا ذهنیت ایجاد می کنند؟! و چرا از این طریق ایجاد رعب و وحشت می کنند؟! مولوی فضل الرحمن در ادامه گفت: این مولوی چه کار ضد انقلابی انجام داده است که بار بار احضار می شود، امروز هر کس از فضای مجازی استفاده می کند و برنامه واتساب و … دارد، که جرمی مرتکب نشده است.

وی همچنین تاکید کرد: اگر مسئولین در مورد یک طلبه و یا مدرس ما چیزی شنیدند و مشکوک شدند، قبلا نیز اعلان کرده بودم که خود ما او را حاضر کرده و معرفی می کنیم.

سرکوب پیروان سایر ادیان در ایران مصداق بارز نقض اصول اسناد بین المللی حقوق بشر, از جمله ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد که بر حق آزادی انجام مناسک مذهبی افراد و حق تغییر دین را برای هر فرد مسلم دانسته است. همچنین در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر, بر حق آزادی بیان برای هر فرد تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: