•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۴ مهر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, اکتبر 6

ادامه بازداشت دانشجویان در ایران

1
434

45C8BBE6-EB87-454B-BA8D-6B8F7CAD2EA1.jpegگزارشها از ایران حاکی است که بازداشت دانشجویان همچنان ادامه دارد.

به کزارش حقوق بشر در ایران سهیل آقازاده، دانشجوی رشته سینما دانشگاه تهران صبح روز پنجشبنه ۱۴ دی ماه سال ۱۳۹۶ در منزلش بازداشت شد. همچنین گزارش شده که سینا عمران مترجم و دانش آموخته مطالعات آلمان دانشگاه تهران شب گذشته در منزلش بازداشت شد. محمد آقازاده، پدر سهیل در توییتر خود با ابراز نگرانی از بازداشت پسرش نوشت: “پسرم را بردند، تا آمدن‌اش نه آب می‌خورم نه غذا تا خود مرگ …” پیشتر نیز محمد رهبری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفته بود که آمار دقیقی از دانشجویان دستگیرشده در دسترس نیست، “اما تا آنجایی که مطلع هستم تعداد آن‌ها در دانشگاه تهران کمتر از ۳۰ نفر است.

از روز پنجشنبه ۷ دیماه، اعتراض های در شهرهای ایران آغاز شد. ابتدا این اعتراض ها شعارهای اقتصادی داشت اما به تدریج از مشهد، به کرمانشاه و سایر شهرهای ایران کشیده شد. در اعتراض های گسترده در شهرهای بزرگ و کوچک ایران، مردم معترض شعارهایی علیه نظام و رهبر جمهوری اسلامی سر دادند.

مقام های ایران اختلال در اینترنت و شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند، موضوعی که با انتقاد شدید دولت آمریکا روبرو شده است.

در اعتراضات مردم شهرهای مذهبی همچون قم نیز علیه خامنه ای وحکومت جمهوری اسلامی ایران شعار دادند. همچنین مردم معترض و عصبانی به برخی ساختمان های دولتی از جمله فرمانداری، دادگستری و دفتر برخی ائمه جمعه حمله کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.