سه شنبه , ۰۱ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 21

ادامه بازداشت دانشجویان ” سهامرتضایى و امین اصانلو “

0
464

E3DD1754-5F83-43C3-A50A-3CE238748F80.jpegدر ادامه بازداشت شهروندان در ایران به خاطر مطالبات و اعتراضات بر حق خود روز گذشته ۲ فعال دانشجوئی دیگر درتهران دستگیر شده اند .

به گزارش حقوق  بشر در ایران ، در ادامه بازداشت فعالین دانشجویى روز گذشته امین اصانلو دانشجوی دانشگاه تهران دیشب ١٣ دیماه در منزل خود بازداشت شد ، همچنین سهامرتضایی دبیر شورای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه_تهران امروز ١۴ دیماه در خانه مسکونى خود دستگیر شد.در روزهاى گذشته ” سهیل آقا زاده” و ” سینا عمران ” و ” محمد شریفى ” نیز بازداشت شده اند .  لازم به توضیح است در شهرهای مشهد و کاشمر از تاریخ ۷ دی ماه در شمال شرق ایران، تظاهراتی در اعتراض به گرانی و شرایط نا بسامان اقتصادی عدم رسیدگی به حقوق شهروندان در ایران  ترتیب یافت. 

اعتراض‌ها نشان می‌دهد که در مشهد، نیشابور، شاهرود و برخی شهرهای جنوبی کشور مردم تجمع و شعارهایی در اعتراض به گرانی و علیه حسن روحانی رئیس جمهور ایران سر میدادند و تا به امروز جو امنتی شدیدی در ایران حاکم شده است . این فشارها به حدی بوده که دسترسی شهروندان در ایران به اینترنت بسیار محدود شده و محدودیتهای زیادی برای آنها در کشور ایجاد کرده است .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.