•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

ادامه بلاتکلیفی عماد الدین ملازهی و یعقوب جهانی

0
287

download.jpgبا گذشت سه ماه از آخرین جلسه دادگاه دو زندانی سیاسی بلوچ، این دو زندانی همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، عماد الدین ملازهی و یعقوب جهانی دو زندانی سیاسی بلوچ علیرغم گذشت سه ماه از آخرین جلسه دادگاه و مراجعه چند باره خانواده به دادگاه برای کسب اطلاع از روند پرونده با “بی توجهی” مسئولان مواجه شدند. هفته گذشته خانواده آقای ملازهی به دادگاه مراجعه کرده اند اما قاضی پرونده در مرخصی بوده و مسئولان گفته اند که تا یک هفته تکلیف این پرونده روشن می شود اما هنوز خبری نیست”. هر با که خانواده وی دادگاه مراجعه می کنند مسئولین می گویند قاضی در مرخصی هست، در طول این سه ماه چطور قاضی پرونده دو ماه را در مرخصی گذرانده است؟ . این در حالیه که قاضی بعد از جلسه دادگاه گفته بود پس از دو یا سه روز رای را اعلام خواهد کرد . 

همچنان از سوی وزارت اطلاعات و دادستان در مورد پرونده این دو زندانی کارشکنی می شود و دادستان سراوان از درخواستها و نامه های استانی مبنی بر بی گناه دونستن زندانیان و رای بر آزادیشون بی توجهی میکند و روند پرونده را سلیقه ای و انتقام جویانه پیش می برد در حالی که از استان گفته اند که این پرونده هیچ مشکلی ندارد .

عماد الدین ملازهی و یعقوب جهانی وکیل ندارند و پس از آنکه توسط ماموران امنیتی به سمتشان شلیک شد به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” بازداشت شدند.

خانواده این زندانی از قصد ترور عمادالدین ملازهی توسط لباس شخصی های وزارت اطلاعات خبر دادند.

این دو زندانی کلیه اتهامات در پرونده را “بی اساس” خوانده و رد کرده اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.