•                  
سه شنبه , ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, آگوست 3

ادامه تجمعات اعتراضی کارگران گروه ملی صنعتی اهواز در مقابل استانداری خوزستان

0
256

تجاموء.PNGصبح روز یکشنبه ۲۷ اسفند ماه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در بیست و ششمین روز اعتصاب به تجمع اعتراضی خود در مقابل استانداری خوزستان ادامه دادند و با سر دادن شعارهایی خواهان رسیدگی به خواستهایشان شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، تجمع امروز کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در ادامه تجعات هر روزه آنان در مقابل استانداری خوزستان در حالی برگزار شد که از طرف استاندار خوزستان اعلام شد یک ماه از سه ماه حقوق معوقه کارگران از سوی موسوی مالک شرکت به حساب آنان واریز خواهد شد و یکماه دیگر نیز بعلاوه عیدی کارگران هم توسط استانداری از طریق بانک ملی تامین اعتبار شده و فردا واریز خواهد گردید. اما بیش از چهار هزار کارگر گروه ملی صنعتی فولاد اهواز با توجه به فرا رسیدن سال نو و شرایط بسیار مشقت باری که در نتیجه عدم دریافت حقوقهای خود در طول ماههای گذشته با آن مواجه بوده اند امروز در مقابل استانداری خوزستان با شعار “نه یکی نه دو تا، سه ماه حقوق و عیدی” خواهان پرداخت همه حقوقهای معوقه خود و عیدی هایشان شدند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز از دوم اسفند ماه که دست به اعتصاب زده اند تا به امروز بطور روزانه به استثنای روزهای تعطیل در مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع و همچنین راهپیمائی در خیابانهای اهواز زده اند. در طول این مدت آنان شاهد مرگ همکارشان آرش محمدی بدلیل بستری شدن در بیمارستان فاقد اتاق ای سی یو به خاطر عدم پرداخت حقوق و نداشتن تمکن مالی برای بستری شدن در بیمارستان مجهزتری بودند، ده نفر از همکارانشان بمدت یک هفته تحت بازداشت قرار داشتند، تعدادی از کارگران حین تجمع و راهپیمائی بدلیل شدت فشارهای وارده دچار اغما و بی هوشی شدند و دیروز ماشین پرایدی یکی از آنان را حین تجمع زیر گرفت.

اما علیرغم همه این مصائب و مشقاتی که در طول بیست و شش روز گذشته به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز وارد شد آنان با عزمی قوی و متحدانه در مبارزه برای دستیابی به مطالبات برحق شان، تسلیم تهدیدها و بی توجهی های محض کارفرما و مسئولین استانداری به خواستهایشان و وعده های رنگارنگ آنان نشدند و تا به امروز بطور بی وقفه ای به اعتصاب و تجمعات اعتراضی خود ادامه دادند.

بنا بر آخرین گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران از گروه ملی صنعتی فولاد اهواز، روز یکشنبه بعد از ظهر یکماه از حقوقهای معوقه کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی به حسابهای آنان واریز شد و اگر وعده داده شده از سوی استانداری خوزستان درست از آب در بیاید فردا یکماه دیگر از حقوق و عیدی آنان نیز به حسابشان واریز خواهد شد. همچنین کارفرما اعلام کرده است از روز ۲۹ اسفند تا ۱۴ فروردین ماه ۹۷ شرکت تعطیل خواهد بود.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز اعلام کرده اند تا دریافت همه حقوقهای معوقه خود به اعتصاب و تجمعات اعتراضی شان ادامه خواهند داد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: