دوشنبه , ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱
دوشنبه, مارس 20

اسماعیل احمدی راغب؛ بیهوشی و انتقال به بهداری/ ممانعت از آزادی علیرغم تودیع وثیقه

0
555

اسماعیل-احمدی-راغب-765x510.jpgاسماعیل احمدی راغب، فعال مدنی محبوس در بند چهار زندان اوین که از دو هفته پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد، طی روز جاری در پی وخامت حال دچار بیهوشی گشته و به بهداری منتقلشده است. به گزارش حقوق بشر در ایران، اسماعیل (زرتشت) احمدی راغب، فعال مدنی که از ۲۹ آذرماه برای دومین‌بار طی بازداشت اخیر، دست به اعتصاب غذا زده است، امروز دوشنبه ۱۳ دی‌ماه، دچار بیهوشی گشته و به بهداریمنتقل شده است. این فعال مدنی، علی‌رغم سپردن وثیقه تعیین‌شده از سوی دادگاه، به دلیل مخالفت وزارت اطلاعات همچنان در بازداشت به سر می‌برد. گفتنی است، روز چهارشنبه ۸ دی‌ماه، اسماعیل احمدی راغب در دهمین روز اعتصاب غذا به علت وخامت حالش و افت فشار به بهداری زندان اوین انتقال داده شد و علی‌رغم وضعیت نامساعد جسمانی از تزریق سرم خودداری کرد. این در حالی است که وی از بیماری‌های قلبی نیز رنج می‌برد.

این فعال مدنی پیش‌تر در سوم آذرماه در دادگاه انقلاب به اتهام «تبلیغ علیه نظام» محاکمه شده است و هم‌اکنون در بند چهار زندان اوین به‌صورت بلاتکلیف نگهداری می‌شود.

نیروهای امنیتی صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه با مراجعه به منزل اسماعیل احمدی راغب، ضمن بازداشت این فعال مدنی وسایل شخصی وی را ثبت و ضبط کرده بودند.

آقای احمدی راغب که سابقه بازداشت دارد، پیش‌تر به دلیل انتشار مطالب انتقادی در صفحه شخصی خود به «تبلیغ علیه نظام» متهم و از سوی دادگاه انقلاب شهریار به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

در تاریخ ۲ آذرماه سال ۹۴ اسماعیل احمدی راغب در مقابل زندان اوین به همراه تعدادی دیگر از فعالین و معترضین بازداشت در شانزدهم آذرماه با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.