•                  
پنج شنبه , ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
پنج‌شنبه, آگوست 5

اسماعیل عبدی علیرغم بیماری به زندان بازگشت

0
204

Capture.PNGاسماعیل عبدی عضو زندانی هیات‌ مدیره‌ی کانون صنفی معلمان ایران که پیش‌تر در ۱۷ دی‌ماه سال جاری به مرخصی چند روزه اعزام شده بود به دلیل عفونت ریه‌ی چپ، مبتلا به آسم خفیف شده و در خواب دچار حمله‌ی آسمی می‌شود. به گفته‌ی پزشک متخصص، فشارهای عصبی ناشی از زندان می‌تواند بیماری را تشدید کند با این حال آقای عبدی ساعتی پیش در حالی که چند تن از اعضای کانون صنفی معلمان تهران او را همراهی می‌کردند به زندان اوین بازگشت. به گزارش  فعالان حقوق بشر در ایران، اسماعیل عبدی فعال صنفی معلمان روز ۱۷ دیماه به مرخصی ۴ روزه از زندان اوین اعزام شد. در طی دوره مرخصی، بعد از مراجعه‌ی اسماعیل عبدی به پزشک فوق‌تخصص ریه و انجام آزمایشات «اسپیلومتری» و «سی‌تی اسکن» مشخص شد که به دلیل تنفس طولانی در محیط بسته‌ی زندان، دچار آسم خفیف شده است و اگر این روند ادامه پیدا کند بیماری او تشدید شده و پیشرفت خواهد کرد. در ادامه روند پیگیری درمانی، مرخصی آقای عبدی که چهار روزه بود برای پنج روز دیگر تمدید شد. نهایتا با پایان دوره مرخصی و با توجه به عدم تمدید آن، اسماعیل عبدی در حالی که توسط تعدادی از اعضای کانون صنفی معلمان همراهی می شد امروز به زندان اوین بازگشت.

بازگشت این فعال صنفی به زندان در حالی صورت میگیرد که به دلیل عفونت ریه‌ی چپ، مبتلا به آسم خفیف شده و در خواب دچار حمله‌ی آسمی می‌شود. به گفته‌ی پزشک متخصص، فشارهای عصبی ناشی از زندان می‌تواند بیماری را تشدید کند.

لازم به یادآوری است که آقای عبدی بدنبال تایید حکم پنج سال حبس در دادگاه تجدید نظر، نوزدهم آبانماه ۹۵ بدون اخطار قبلی در منزل خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
آقای عبدی به دلیل فعالیت های صنفی خود در حوزه حقوق معلمان ایران بازداشت و محکوم شده بود.

در بهمن ماه ۹۵، سمانه اسدخانی، وکیل اسماعیل عبدی، از رد درخواست اعاده دادرسی موکل خود خبر داد.ه بود.
اسدخانی گفت: “برای حکم ۵ سال حبس صادره در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر درخواست اعاده دادرسی داده بودیم که این درخواست در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور در قم، رد شد”.

این وکیل دادگستری افزود: “برای رد درخواست دلیل خاصی نیاورده‌اند و تنها بیان شده که رای اولیه مطابق قانون صادر شده و اعاده دادرسی مردود است”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: