چهارشنبه , ۰۲ فروردین , ۱۴۰۲
چهارشنبه, مارس 22

اعتراض کاربران شبکه‌های اجتماعی به حبس ابد محمدعلی شمشیرزن

0
592

shabake-majazi-baycot-96.jpgدر پی تبدیل مجازات تبعید مادام‌العمر محمدعلی شمشیرزن از دراویش گنابادی به حبس ابد، شب گذشته مورخ ۹ مهرماه کاربران توییتری و فعالین اجتماعی در شبکه‌های اجتماعی با هشتگ #حبس_ابد مراتب اعتراض خود را به این تصمیم غیرقانونی دستگاه قضایی ابراز داشتند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مجذوبان نور؛ دادسرای انقلاب شیراز در تصمیم اخیر خود، مجازات تبعید و نفی بلد مادام‌العمر محمدعلی شمشیرزن از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی که هم‌اکنون در زندان بندرعباس نگهداری می‌شود را به حبس ابد تبدیل کرده است.  قاضی اجرای احکام دادسرای انقلاب شیراز در تصمیم خود آورده است: «با توجه به زندانی بودن محمدعلی شمشیرزن و در خصوص تعیین سقف برای محکومیت محکومان محمدعلی شمشیرزن، کاظم دهقان و حمیدرضا آرایش اعلام می‌دارد در مجازات نفی بلد حداقل مشخص می‌باشد و سقف ندارد تا توبه محکومین محرز شود.» و همچنین این مقام قضایی، دستور جلب سایر دراویش کوار که به مجازات تبعید محکوم شده‌اند را صادر کرده است.

محمدعلی شمشیرزن، کاظم دهقان و حمید آرایش بر اساس حکم دادگاه انقلاب شیراز به اتهام محاربه، برای مادام‌العمر به ترتیب به شهرهای بندرعباس، زاهدان و اهواز تبعيد شدند. همچنین محسن اسماعیلی، محمدعلی صادقی، ابراهیم بهرامی و محمدعلی دهقان به مدت هفت سال هرکدام و به ترتیب به شهرهای دزفول، زابل، مراغه و سردشت تبعید شدند. این حکم در دیوان عالی کشور هم تأیید شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.