•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

اعتصاب غذای ایرج محمدی، زندانی امنیتی در زندان تبریز

0
478

569.jpgدوران محکومیت ایرج محمدی زندانی امنیتی که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شده است، در تاریخ ۱۲ مرداد ماه به پایان می‌رسد با این حال مسئولان قضایی از آزادی وی ممانعت به عمل آورده و مدعی شدند ایام بازداشت جزو مدت حبس محسوب نمی شود و وی باید ۸ ماه دیگر نیز در زندان بماند.

به گزارش حقوق بشر در ایران , این زندانی نیز در اعتراض به کارشکنی مسئولان با نگارش نامه‌ای سرگشاده اعلام کرد که از روز چهارشنبه ۳ مردادماه دست به اعتصاب غذا زده است. ایرج محمدی زندانی امنیتی تبعیدی در زندان مرکزی تبریز است که به همراه محمد امین آگوشی هم‌پرونده خود هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شده‌اند. با وجود اینکه دوران محکومیت ۱۰ ساله این افراد در تاریخ ۱۲ مرداد ماه به پایان می‌رسد، با این حال دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی ارومیه با بیان اینکه ایام بازداشت جزو دوران حبس محسوب نمی‌شود از آزادی این افراد در تاریخ مقرر ممانعت به عمل آورده و می‌گویند زندانیان مذکور باید ۸ ماه بیشتر در زندان باشند. آقای محمدی نیز در اعتراض به این کارشکنی با نگارش نامه‌ای سرگشاده اعلام کرد که از روز چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ دست به اعتصاب غذا زده است. 

متن کامل این نامه را به نقل از حقوق بشر در ایران بخوانید:

“مدیر اداره زندان تبریز

احتراما و با عرض ادب به استحضار عالی می‌رساند که اینجانب ایرج محمدی فرزند محمد که به مدت ۱۰ سال تبعید در زندان محکوم شده‌ام، مدت محکومیتم در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ به اتمام می‌رسد. از طرفی اینجانب در ابتدای دستگیری مدت ۲۳۱ روز در بازداشتگاه حفاظت ارشد سپاه استان آذربایجان غربی تحت بازداشت بودم که قاضی صادرکننده رای مدت مذکور را در دادنامه قید کرده و جز ایام حبس محسوب کرده است، ولی متاسفانه دادیار اجرای احکام دادسرای نظامی استان آذربایجان غربی از صدور برگه آزادی بنده خودداری کرده و اعلام می‌کند که مدت مذکور جز ایام حبس محاسبه نمی‌شود.

لذا اینجانب از روز جاری در اعتراض به پایمال و ضایع شدن حق و حقوقم اعلام اعتصاب غذا می‌کنم و شایان ذکر است که به هیچ وجه قصد خودکشی ندارم”.

ایرج محمدی و محمد امین آگوشی، دو هم پرونده در فروردین سال گذشته از زندان زاهدان به زندان تبریز منتقل شدند.

آقای محمدی در بهمن ماه سال ۹۵ با نگارش نامه‌ای سرگشاده در مورد مخالفت با درخواست عفو خود نکاتی را تشریح کرد. آقای محمدی با بیان اینکه به دلیل تحمل هشت ماه سلول انفرادی و شکنجه در ابتدای بازداشت دچار بیماری اعصاب و روان شده، تاکید کرد دلایل عنوان شده «کذب محض» است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: