شنبه , ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲
یکشنبه, آوریل 2

اعتصاب غذای بهنام ابراهیم زاده پس از انتقال به اندرزگاه ده زندان رجایی شهر

0
536

بهنام-ابراهیم-زاده-765x510.pngبهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری محبوس در زندان رجایی شهر، طی روز گذشته از اندرزگاه دو (دارالقران) به اندرزگاه ده این زندان انتقال یافته و در پی این انتقال غیرقانونی اعلام اعتصاب غذا کرده است. به گزارش حقوق بشر در ایران، بهنام ابراهیم‌زاده، روز دوشنبه ششم دی‌ماه به دستور مدیر داخلی زندان رجایی شهر، آقای داریوش امیریان، از اندرزگاه دو (دارالقرآن) به اندرزگاه ده سالن ۳۴ که محل نگهداری زندانیانی با جرائم خطرناک می‌باشد، منتقل شده است. این فعال کارگری از لحظه انتقال به این بند اقدام به اعتصاب غذا کرده و اعلام داشته است: “تا زمانی که به اندرزگاه دو بازگردانده نشوم به اعتصاب غذای خود ادامه خواهم داد.” لازم به توضیح است که در این بند، زندانیان جرائم مواد مخدر و جرائم خطرناک نگهداری می‌شوند و بعضاً زندانیان سیاسی پس از انتقال به این بند امنیت جانی ندارند و مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند. بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که از سال ۱۳۸۹ در بازداشت به سر می‌برد، در مردادماه سال ۱۳۹۴ علی‌رغم پایان دوران محکومیت ۵ ساله خود، در پی پرونده‌سازی جدید از سوی مسئولان به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و چهارصدوپنجاه هزار تومان جریمه محکوم شد.

اتهام او «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و همچنین «فک قرار بازداشت» و «استفاده از تجهیزات ماهواره و پاسور» عنوان شده که به دلیل فعالیت‌های او در زندان می‌باشد.

وی که سابقه چندین دستگیری دارد، آخرین‌بار، در بیست و دوم خردادماه سال ۱۳۸۹ بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، بدون حضور وکیل، به بیست سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال کاهش یافت.

گفتنی است این زندانی سیاسی تاکنون چندین‌بار در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.