•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

اعتصاب غذای علی بازآزرده, زندانی سیاسی محبوس در بند۴زندان اوین, همزمان با ابلاغ حکم حبس

0
464

علی بازآزرده , زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ زندان اوین، در اعتراض به ابلاغ حکم ۱۳ سال حبس به وی در زندان، با دوختن لبانش دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یک‌شنبه ۵ اسفندماه ۱۳۹۷، علی بازآزرده، زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ زندان اوین در اعتراض به ابلاغ حکم ۱۳ سال حبس به وی در زندان، با دوختن لبانش دست به اعتصاب غذا زده است. ابلاغ این حکم در حالی است که در پی برگزاری دادگاه تجدیدنظر، حکم این زندانی سیاسی از ۱۳ سال به ۲ سال کاهش یافته بود، حکمی که به وکیل وی نیز ابلاغ شد. با اینحال ابلاغ حکم دیگری به زندانی در زندان زمینه آغاز اعتصاب اعتراضی او را فراهم کرده است. ابلاغ این حکم به علی بازآزرده در حالی رخ داده است که دادگاه تجدیدنظر این زندانی سیاسی و سه تن دیگر از هم‌پرونده‌ای‌هایش در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه برگزار و حکم نهایی دو سال حبس تعزیری به وکیل وی ابلاغ شده بود. بر همین اساس برخی از مسئولین زندان به این زندانی سیاسی گفته‌اند که احتمال ابلاغ اشتباهی حکم وجود دارد و وکیل وی نیز در حال پیگیری ابلاغ این حکم به موکلش است. علی بازآزرده به همراه سه تن از هم‌پرونده‌ای‌هایش در مهرماه سال جاری توسط دادگاه انقلاب بهارستان محاکمه شده بودند. طی حکم صادره علی بازآزرده از بابت اتهامات “تشکیل گروه غیرقانونی”، “نشر اکاذیب در فضای مجازی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۱۳ سال حبس تعزیری، دو سال تبعید به شهرستان ازنا و همچنین پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی و یادگیری بخش‌هایی از کتاب قرآن محکوم شده بود.

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه و با حضور هیئت منصفه و و همچنین وکیل انتخابی از سوی متهم از جمله حقوق سلب ناشدنی هر فرد میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.