•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

اعتصاب غذای فرهاد آریایی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه

0
689

نقض حقوق بشر .jpgفرهاد آریایی زندانی سیاسی محبوس در بند کارگران زندان ارومیه که ششمین سال از دوره هفت ساله‌ی حبس خود را سپری می‌کند، با اشاره به اینکه شرایط آزادی زودهنگام را دارد از روز چهارشنبه ۲۴ مردادماه در اعتراض به عدم موافقت دادگاه با درخواست خود دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، فرهاد آریایی زندانی سیاسی محبوس در بند کارگران زندان ارومیه که ششمین سال از دوره هفت ساله‌ی حبس خود را سپری می‌کند، با اشاره به اینکه شرایط آزادی زودهنگام را دارد از روز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ در اعتراض به عدم موافقت دادگاه با درخواست خود و عدم اجرای ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) دست به اعتصاب غذا زده است. به گفته یک منبع مطلع آقای آریایی پس از شروع اعتصاب خود توسط ماموران زندان فورا به سلول انفرادی منتقل شده است. این زندانی سال گذشته نیز در اعتراض به عدم اعزام به مرخصی دست به اعتصاب غذا زده بود که ماموران با اعمال زور و زدن دستبند او را به بند کارگران این زندان منتقل کرده و کماکان در بند مذکور نگهداری می‌شود. فرهاد آریایی در آذرماه سال ۹۱ بازداشت و به اتهام “همکاری با گروه‌های مخالف نظام و تبلیغ علیه نظام” به ۷ سال حبس محکوم شده است. وی اکنون ششمین سال از حبس خود را تحمل می‌کند.
درخواست این زندانی تجمیع احکام پرونده بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی بوده که در صورت اعمال این ماده فرهاد آریایی آزاد خواهد شد.

بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، فرد محکوم مجموع دوره‌های حبس را نمی‌گذراند بلکه از بین چندین مجازات، تنها اشد مجازات در نظر گرفته شده برای وی اجرایی می‌شود.
هرانا در دی ماه سال ۹۴ لیست ۲۷ نفره از زندانیان سیاسی-عقیدتی زندان مرکزی ارومیه که برخلاف اصل تفکیک جرایم، در بندهای عادی این زندان نگهداری می‌شوند را منتشر کرده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.