•                  
جمعه , ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹
جمعه, مارس 5

اعتصاب غذای وحید صیادی نصیری, زندانی سیاسی محبوس در زندان لنگرود قم

0
202

وحید صیادی نصیریوحید صیادی نصیری, زندانی سیاسی محبوس در زندان لنگرود قم بدلیل عدم رسیدگی به خواسته های به حق ایشان, عدم رعایت اصول تفکیک جرائم و دسترسی به دادرسی عادلانه در اعتصاب غذا بسر میبرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, وحید صیادی نصیری فعال سیاسی از روز شنبه ۱۴ مهر ماه سالجاری به زندان لنگرود قم منتقل و در این زندان به بند متهمان مواد مخدر و در بین افرادی که اعتیاد شدید به مواد مخدر دارند نگهداری می شود در اعتراضی به شرایط نگهداری ایشان و عدم رعایت اصول تفکیک جرائم زندانها و همچنین محرومیت از دادرسی عادلانه اعتصاب غذای اعتراضی خود را از روز شنبه ۲۱ مهر ماه آغاز کرده است. لازم به ذکر است, این فعال سیاسی در تاریخ یکم مرداد ماه سالجاری توسط اداره اطلاعات قم بازداشت و پس از سپری کردن دو ماه بلاتکلیفی در بازداشتگاه اداره اطلاعات و پس از انتقال بند اشرار در زندان ساحلی قم،  در تاریخ ۳۱ شهریور ماه در دادگاهی چنددقیقه ای و بدون حضور وکیل خود «محمد نجفی», و بدون رعایت اصول دادرسی عادلانه و مفاد ذکر شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر و اسناد بین المللی مرتبط با محاکمه عادلانه افراد مورد محاکمه قرار گرفت و طی حکمی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب قم به اتهام توهین به رهبری و همچنین تبلیغ علیه نظام به چهار سال و نیم حبس در مجموع محکوم گردید. لازم به توضیح است که وحید صیادی نصیری پیش‌تر بابت توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به ترتیب به تحمل ۵ و ۲ و ۱ سال حبس محکوم شده بود و با اعمال ماده ۱۳۴ (تجمیع احکام) مشغول گذراندن ۵ سال از این محکومیت بود که با اعمال عفو نوروزی با تقلیل حکم روبه‌رو شده بود . این زندانی سیاسی که در بند چهار زندان اوین نگهداری می‌شد، مورخ ۲۳ خرداد ۱۳۹۶، به دلایل نامعلومی به زندان رجایی شهر کرج  منتقل گردید .

آقای صیادی نصیری پیش از این در تاریخ ۲۵ مهرماه ۹۵، در بند ۸ زندان اوین در اعتراض به ۱۳ ماه بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده بود. این زندانی سیاسی با اتهامات «توهین به مقدسات، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» در دادگاه بدوی به ۸ سال حبس محکوم شد. اما با گذشت ۱۳ ماه از تاریخ صدور حکم اولیه و اعتراض وی، جلسه دادگاه تجدید نظر برای وی برگزار نشده بود. نهایتا بعد از یک دوره اعتصاب غذای طولانی مدت، وحید صیادی نصیری ، در پی مشخص شدن زمان دادگاه تجدیدنظر، به اعتصاب غذای خود پایان داد . بعد از اتمام دادگاه تجدید نظر این فعال سیاسی , ایشان از بند ۸ زندان اوین به بند ۴  این زندان منتقل و سپس به زندان رجائی شهر واقع در کرج منتقل گردید . 

درنهایت این فعال سیاسی در اواخر سال ۹۶ بعد از تحمل دو سال و نیم حبس از زندان رجائی شهر کرج آزاد گردید .

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: