•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

اعتصاب غذای میثم بهرام آبادی, فعال مدنی محبوس در بند ۴ زندان اوین

0
251

امروز دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷, میثم بهرام آبادی زندانی سیاسی محبوس در بند ۴ زندان اوین که  چندی پیش توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از طریق شعار نویسی به ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و تحمل ۶۲ ضربه شلاق محکوم شده بود  در اعتراض به شامل نشدن عفو ۲۲ بهمن بر پرونده وی  دست به اعتصاب غذا زده است.  میثم بهرام آبادی از دیماه سال جاری جهت تحمل محکومیت حبس ۷ ماه و نیمه خود در بند ۴ زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنیه ۶ اسفند ماه, میثم بهرام‌آبادی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین در اعتراض به مشمول نشدن پرونده وی برای آزادی بر مبنای عفو ۲۲ بهمن ماه دست به اعتصاب غذا زده است.  بنقل از یک منبع مطلع در  گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید خبر اعتصاب غذای این زندانی سیاسی گفت: “میثم در اعتراض به اینکه در لیست کسانی که به مناسبت ۲۲ بهمن ماه عفو خورده و به صورت زودهنگام آزاد شده‌اند قرار نگرفته از امروز  دوشنبه ۶ اسفند ماه دست به اعتصاب غذا زده است. این در حالی است که در زمان صدور حکم ۷ ماه و نیمه به وی وعده داده بودند در صورتی که به رای بدوی اعتراض نکند و تسلیم به رای بزند حکمش به ۶ ماه حبس تعزیری کاهش یافته و مشمول عفو ۲۲ بهمن‌ماه خواهد شد”. لازم به ذکر است که میثم بهرام آبادی  فعال مدنی ساکن کرج از تاریخ ۱۰ دی ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی در تهران و در محدوده محله مهراباد تهران در حال شعار نویسی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات میثم بهرام آبادی در تاریخ ۱۰ بهمن ماه و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد و این فعال مدنی  به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از طریق شعار نویسی به ۷ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و تحمل ۶۲ ضربه شلاق محکوم شده است. 

لازم به ذکر است که همزمان با اعتصاب غذای میثم بهرام آبادی در زندان اوین, علی بازآزرده دیگر زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین و سعید نوری، زندانی محبوس در زندان ارومیه نیز در اعتصاب غذا بسر میبرند. از سوی دیگر از وضعیت و روند اعتصاب غذای شماری از زندانیان سیاسی محبوس در زندان شیبان اهواز که از تاریخ ۱۷ بهمن ماه اعتصاب غذا کرده  و در پی آن در اواخر بهمن ماه سالجاری  مورد حمله و ضرب و شتم مامورین زندان قرار گرفته بودند، اطلاع دقیقی در دست نیست. از طرفی شب گذشته ۵ فعال اجتماعی آذربایجانی محبوس در زندان های مختلف ایران که از اول اسفندماه همزمان روز جهانی زبان مادری با انتشار بیانیه ای در اعتراض به عدم رعایت حقوق ملی-اتنیکی دست به اعتصاب غذای پنج روزه زده بودند، به اعتصاب خود پایان دادند.

سرکوب فعالان مدنی با توجه به ماهیت فعالیتهای مسالمت آمیز و اعتراضی آنها ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد که بر حق افراد بر آزادی بیان و انتشار افکار و عقاید خود بدون محدودیت و ملاحظات مرزی تاکید کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: