•                  
چهارشنبه , ۰۴ خرداد , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, می 26

اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ایران ادامه دارد

0
314

ahvaz1-765x510.jpgجمعی از کارگران شرکت گروه ملی خوزستان روز سه شنبه برای چندمین بار پیاپی مقابل درب استانداری خوزستان اجتماع صنفی برگزار کرده و پرداخت مطالبات و حقوق معوق خود را خواستار شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، بیش از ۲۰۰ کارگر گروه ملی خوزستان پس از روزها تجمع مقابل این شرکت، روز سه شنبه مقابل درب اصلی استانداری خوزستان اجتماع صنفی برگزار کردند. پرسنل این شرکت با اجتماع صنفی مقابل استانداری خوزستان با در دست داشتن پلاکاردهایی، پرداخت مطالبات چندماهه خود از این شرکت را خواستار شده و حمایت استاندار را خواستار شدند. طی ۱۰ روز گذشته بیش از ۶۰۰ نفر از کارگران گروه ملی مقابل درب این شرکت تجمع کرده و با برپا کردن چادر، ساعت ها اعتراض خود را نسبت به پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود نشان دادند. وضعیت نامشخص و مبهم شرکت گروه ملی، سردرگمی این کارگران را به دنبال داشته و باوجود این که به صورت قعطی این شرکت به بانک ملی واگذار شده است، هنوز مطالبات معوق کارگران پرداخت نشده است.

به گفته یکی از کارگران این شرکت به آنها وعده پرداخت دو حقوق و مزایا را داده که بسیاری از کارگران با این تصمیم مخالفت کرده و خواستار پرداخت تمامی معوقات خود هستند.
این کارگران پیش از این نیز بارها در مقابل استانداری خوزستان تجمع کرده اند اما مسئولان هنوز نتوانسته اند جواب قاطعی به این کارگران بدهند.
یکی از این کارگران که خواست نامش ذکر نشود، پیش از این در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درخصوص دلیل این تجمع ها گفته بود:دلیل اعتراض ما کارگران گروه ملی صنعتی فولاد در اهواز پرداخت نشدن حداقل پنج ماه دستمزد معوق و سنوات یک سال است که کارفرما از پرداخت آن به کارگران خود داری کرده است.
همچنین مشخص نبودن وضعیت قراردادها و بیمه درمانی یکی دیگر از دغدغه های این کارگران است.
گرﻭﻩ ﻣﻠﯽ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻓﻮﻻﺩ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺍﻫﻮﺍﺯ ﺑﺎ ۱۸ ﺧﻂ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﻣﻘﺎﻃﻊ ﻣﯿﻠﮕﺮﺩ، ﺗﯿﺮﺁﻫﻦ، ﻟﻮﻟﻪ ﺑﯽ ﺩﺭﺯ، ﻟﻮﻟﻪ ﺩﺭﺯﺟﻮﺵ، ﻣﺤﺼﻮﻻﺕ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﻣﻔﺘﻮﻟﯽ، ﭘﺮﻭﻓﯿﻞ ﺍﻟﮑﺘﺮﻭﺩ ﻭ ﻗﻄﻌﻪﺳﺎﺯﯼ را تولید می کند.
این شرکت ﺑﺎ ﭼﻬﺎﺭ ﻫﺰﺍﺭ کارمند و کارگر ﺩﺭ ﺟﻨﻮﺏﺷﺮﻗﯽ ﺷﻬﺮ ﺍﻫﻮﺍﺯ ﻭﺍﻗﻊ ﺍست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: