•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

افزایش پلمب محل کسب بهائیان در اهواز و عدم پاسخگویی مسئولین استانی

0
310

imagesمحل کسب دستکم شانزده شهروند بهایی از تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶ تا پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ در شهر اهواز توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی استان خوزستان پلمب گردید و مسئولین استانی در خوزستان پاسخگوی شهروندان بهایی نیستند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از پیام نیوز ، ماموران اداره اماکن عمومی در آخرین پلمب صورت گرفته در شهر اهواز در ساعت ۱۲ ظهر ۲۳ تیر ۱۳۹۶ محل کسب تعدادی دیگر از شهروندان بهایی ساکن این شهر را به دلیل تعطیلی در ایام تعطیلات آئین بهایی پلمب کردند. به گفته یک منبع مطلع «طی سه روز گذشته صاحبان محل کسب پلمب شده با وجود مراجعه مکرر به دادستانی خواهان دیدار با دادستان شهر شدند اما تاکنون موفق به دیدار این مقام قضایی در شهر اهواز نشده اند.» یک منبع نزدیک به صاحبان محل کسب در

اهواز به گزارشگر بهایی نیوز همچنین می گوید « ماموران اداره اماکن نیروی انتظامی عنوان کردند که چون این محل های کسب در تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۶ تعطیل بوده اند با پلمب روبرو شدند.»
بنابر این گزارش محل کسب رستم درخشان، سام درخشان، سهراب فیروزمندی، فرزاد افشار، فرشید افشار، خسرو زهدی، ورقا درخشان، سهراب درخشان، جمشید نجفی، فیض الله قنواتیان ، کیانوش افشار ، بهروز زهدی، نصرالله قنواتیان، سعید افشار، انیس افشارزاده و نفیس افشارزاده توسط ماموران اداره اماکن پلمب شده است.
به گفته این منبع آگاه به روی برگه ابلاغیه عنوان شده است که پلمب های صورت گرفته به دستور مقام قضایی و معاون دادستانی توسط پلیس نظارت بر اماکن عمومی بوده است.
طی روزهای اخیر محل کسب تعدادی از شهروندان بهایی ماهشهر نیز پلمب شده است که اخبار تکمیلی آن منتشر خواهد شد.

در سال گذشته بیش از ۳۰۰ محل کسب شهروندان بهایی تنها به دلیل تعطیلی محل کسب آنان در ایام تعطیلی دیانت بهایی و همچنین باورمند بودن آنان به آئین بهایی با پلمب روبرو شده است.
در سالهای گذشت اداره اماکن بارها محل کسب شهروندان بهایی در شهرهای مختلف کشور را با پلمپ از سوی این اداره دولتی روبرو ساخته است.
خبرگزاری پیام نیوز (بهایی نیوز) پیشتر دلیل پلمب محل کسب شهروندان بهایی را مقابله نیروهای امنیتی با دیانت بهایی اعلام کرده است . همواره در سالهای گذشته شاهد پلمب محل کسب شهروندان بهایی و همچنین بازداشت شهروندان بهایی ساکن ایران بوده ایم. لازم به یادآوری است، طبق قوانین صنفی کشور کسانی که دارای مجوز فعالیت هستند می تواند در سال ۱۵ روز تعطیلی اعلام نمایند و بیش از ۱۵ روز تعطیلی را به اداره اماکن اطلاع دهند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: