شنبه , ۱۲ فروردین , ۱۴۰۲
شنبه, آوریل 1

اقدام برای بازداشت جعفر عظیم زاده

0
426

جعفر-عظیم-زاده-765x510.jpgاتحادیه آزاد کارگران اعلام کرده است که امروز پنجم بهمن‌ماه، سه مأمور از سوی دادستانی برای بازداشت جعفر عظیم زاده به منزل وی مراجعه کرده‌اند. به گزارش فعالین حقوق بشر در ایران، ظهر امروز سه شنبه پنجم بهمن‌ماه، سه تن از مأمورین دادستانی تهران به منزل جعفر عظیم زاده مراجعه کرده و حکم جلب این فعال کارگری را به خانواده وی نشان داده‌اند. این مأموران پس از یک ساعت بازرسی منزل به دلیل عدم حضور آقای عظیم زاده موفق به بازداشت وی نشده و مکان را ترک کرده‌اند. در آذرماه سال جاری یکی از وثیقه گذاران جعفر عظیم زاده به معاونت دادستانی تهران احضار و برگه اخطاریه‌ای دریافت کرد. بر اساس این اخطاریه، آقای عظیم زاده می‌بایست برای تحمل حکم حبس به زندان مراجعه کند؛ این در حالی است که این فعال صنفی تاکنون احضاریه‌ای به‌طور مستقیم از سوی اجرای احکام زندان اوین دریافت نکرده است.

جعفر عظیم زاده، فعال کارگری و رئیس هیئت‌مدیره «اتحادیه آزاد کارگران ایران»، از سوی دادگاه انقلاب شهر ساوه به یازده سال زندان محکوم شده است.

وی، ۱۷ آبان ماه سال گذشته در پی تأیید حکم شش سال زندان توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر در بند ۸ زندان اوین محبوس و به دنبال اعتصاب غذایی ۶۳ روزه، در روز دهم تیرماه با قرار وثیقه و به‌طور موقت آزاد شد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.