•                  
شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۰
شنبه, نوامبر 27

امیرچمنی, فعال مدنی ساکن تبریز جهت گذراندن دوران محکومیت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد

0
463

امیر چمنی، فعال مدنی ساکن تبریز امروز دوشنبه توسط ماموران وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، امیر چمنی فعال مدنی ساکن تبریز امروز دوشنبه ۲۶ آذرماه ، جهت سپری کردن دوران محکومیت ۶ ماه که از پیش برای وی صادر و قطعی شده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تبریز منتقل شد.  وی پیش‌تر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. بنقل از یک منبع نزدیک به امیر چمنی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید خبر بازداشت و آغاز دوران محکومیت این فعال مدنی گفت, امیر چمنی ساعت ۱۲ ظهر امروز در محل کار خود توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان تبریز منتقل شد. وی در تاریخ ۱۱ شهریورماه سال جاری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. حقوق بشر در ایران طی گزارشی در تاریخ ۱۱ شهریور ماه سالجاری نسبت به محکومیت این فعال مدنی به تحمل شش ماه حبس تعزیری توسط شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام به نفع گروه‌های مخالف نظام اطلاع رسانی کرده بود.  لازم به ذکر است این منبع مطلع پیش از این نیز در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران گفته بود: “آقای چمنی به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام» به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. دادگاه در خصوص این اتهام به یادداشت‌ها و مقالات انتقادی آقای چمنی در رابطه با مسائل اقتصادی و فرهنگی کشور استناد کرده است. اتهام دیگر ایشان توهین به رهبری بوده که خوشبختانه از این اتهام تبرئه شد”.

لازم به اشاره است آقای چمنی پیش‌نر در تاریخ ۱۵ تیرماه ۹۱ از سوی شعبهٔ ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حمل‌بر، به اتهام توهین به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی به تحمل شش ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری و همچنین از سوی شعبهٔ ۱۰۴ دادگاه کیفری تبریز به اتهام توهین به رئیس جمهور به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این فعال دانشجویی در تاریخ ۲۴ دی‌ماه همان سال جهت تحمل حبس راهی زندان شد و با پایان دوران محکومیت در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۲ از زندان تبریز آزاد شد.

همچنین حکم ۴۰ ضربه شلاق این فعال مدنی در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری و در روز ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ اجرا شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: