•                  
جمعه , ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹
جمعه, مارس 5

انتقال اقبال احمدپور با اتمام دوران بازجوئی به بند عمومی زندان مرکزی ارومیه

0
252

اقبال احمدپور .jpgاقبال احمدپور، شهروند اهل روستای انبه ارومیه که در تاریخ ۲۰ شهریورماه به اتهام “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیرهای امنیتی بازداشت شده بود، با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بند عمومی زندان مرکزی ارومیه منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، اقبال احمدپور شهروند اهل روستای انبه ارومیه پس از اتمام دوران بازجوئی بدون  محاکمه در دادکاه و صدور حکم به زندان ارومیه منتقل شد. اقای احمدپور در تاریخ ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد و تحت بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه بسر می برد .  اتهام این شهروند “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” عنوان شده است. یک منبع مطلع از وضعیت این شهروند در گفتگو با حقوق بشر در ایران گفت: “آقای احمدپور پس از بازداشت به مدت ۱۲ روز در سلول‌های انفرادی اداره اطلاعات نگهداری شده و پس از پایان مراحل بازجویی به بند ۱۳ (بند جوانان) زندان ارومیه منتقل شده است.  همزمان با انتقال اقابل احمدپور به زندان مرکزی ارومیه , روز شنبه ۷ مهر ماه منزل «بهروز خلیفه‌زاده» پس از تفتیش کامل و ضبط وسائل ، خود ایشان به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بدون ارائه‌ی برگه‌ی قضایی بازداشت شد.

همچنینی گزارشهای رسیده حاکی از آن است که , روز پنج‌شنبه ۵ مهرماه، «ابراهیم دیوازی» از اهالی مهاباد مرتبط با احزاب کرد مخالف نظام توسط نیروهای اداره‌ی اطلاعات در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: