•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

انتقال بازداشت شدگان تجمع اعتراضی مقابل دانشگاه تهران به زندان اوین

0
450

تعدادی از شهروندان که در خلال تجمع اعتراضی روز دوشنبه هفته گذشته در مقابل دانشگاه تهران در خیابان انقلاب توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، به زندان اوین منتقل شده‌اند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، بازداشت شدگان تجمع اعتراضی روز دوشنبه خیابان انقلاب و مقابل دانشگاه تهران به زندان اوین منتقل شده‌اند. لازم به ذکر است که در این میان هفت زن غالبا میانسال بوده که به بند زنان زندان اوین منتقل شدند.

همچنین یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید این خبر گفت: “پرونده افراد بازداشت شده در شعبه ۴ دادسرای اوین مفتوح است و از میان بازداشت شدگان ۷ زن غالبا میانسال به بند زنان زندان اوین منتقل شده‌اند. مردان بازداشت شده نیز در سایر بندهای این زندان نگهداری می‌شوند”.
از تعداد دقیق بازداشت شدگان و اتهامات مطروحه احتمالی علیه این افراد تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست.

هویت افراد بازداشت شده تاکنون احراز نشده است و کماکان توسط هرانا در دست بررسی است.

روز دوشنبه ۱۰ دی‌ماه ۹۷، جمعی از مردم تهران در اعتراض به وضعیت کشور و واقعه واژگونی اتوبوس دانشجویان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد تهران که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها تن شده بود با سر دادن شعارهایی دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

سرکوب شهروندان به دلیل مشارکت در تجمعات اعتراضی و بیان مشکلات در غالب تجمعات مسالمت آمیز از جمله حقوق سلب ناشدنی و منطبق با اصلو و اسناد حقوق بشر و ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد. در ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی همچنین در اصل ۲۷ قانون اساسی برگزاری تجمعات مسالمت آمیز بدون سلاح برای شهروندان مجاز دانسته شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.