چهارشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۲
چهارشنبه, دسامبر 6

انتقال دو شهروند بهایی به زندان مرکزی بندرعباس

0
401

bahaiyan-bahaie-bahayi-zendani-300x191مهناز جانثار و مارال راستی دو شهروند بهایی که در روزهای گذشته در استان هرمزگان بازداشت شده بودند، امروز پس از پایان مراحل بازجوئی به زندان مرکزی بندر عباس منتقل شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از هرانا ، خانم مهناز جانثار و خانم مارال راستی، از شهروندان بهایی که در روزهای گذشته در شهر بندرعباس بازداشت شده بودند امروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶، پس از پایان مراحل بازجوئی به زندان مرکزی بندر عباس منتقل شدند. گفتنی است که ظرف روزهای گذشته گروهی از شهروندان بهائی در شهرهای جنوبی کشور از جمله بندرعباس بازداشت و تحت بازجویی قرار گرفتند. این شهروندان از زمان بازداشت تنها یک بار اجازه تماس با خانواده‌هایشان داشتند هر چند به آنان وعده ملاقات با خانواده در هفته آتی داده شده است.

علاوه بر خانمها جانثار و راستی، شهروند دیگری به نام نسیم قنواتیان نیز در بندرعباس همزمان بازداشت شده است که کماکان تحت بازداشت اداره اطلاعات این شهر به سر می برد.

از سوی دیگر دو شهروند بهایی نیز با نام‌های امید آفاقی و فرهاد امری هم‌زمان در جزیره قشم بازداشت و به اداره اطلاعات بندرعباس منتقل شده‌اند.

 

همچنین، همزمان با بازداشت شهروندان بهایی در بندر عباس، یک شهروند بهایی با نام «ادیب حق پژوه» در شیراز «برای چندمین باز بازداشت و به زندان بندرعباس منتقل شده است. آقای حق پژوه نیز همراه دیگر هم‌کیشان خود تحت بازجویی قرار دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d