•                  
سه شنبه , ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱
چهارشنبه, آگوست 17

انتقال مجید مقدم از بند هشت اوین به بند ۳۵۰

0
412

پی.PNGمجید مقدم، زندانی سیاسی، طی روزهای اخیر از بند هشت اوین به بند ۳۵۰ این زندان انتقال یافت.

به گزارش حقوق بشر در ایران، مجید مقدم که از ۲۱ مردادماه در بند هشت اوین در اعتراض به مخالفت دادستانی با اخذ آزادی مشروط و همچنین رفتارهای دادیار ویژه زندانیان با خانواده این زندانی سیاسی دست به اعتصاب غذا زده بود، در هفته جاری به بند ۳۵۰ منتقل شده است. گفتنی است که زندانیان سیاسی محبوس بند ۳۵۰ از حق دسترسی به تلفن محروم‌اند تا زمان انتشار این خبر از وضعیت اعتصاب غذای مجید مقدم اطلاعی به دست نیامده است. مجید مقدم پیش‌تر اعلام کرده بود که تا رسیدن به خواسته‌اش یعنی «آزادی بدون قید و شرط» به این اعتصاب ادامه می‌دهد. شایان ذکر است؛ در فروردین ۹۶ بازجویان مجید مقدم که از قرارگاه ثارالله هستند با آزادی مشروط او موافقت کردند و رییس زندان اوین، چهارمحالی نیز حسن رفتار او را تأیید و با آزادی مشروط وی موافقت کرد اما با گذشت ۴ ماه وی همچنان به صورت بلاتکلیف به سر می برد.

مجید مقدم، در آذرماه سال ۹۳ بازداشت و در دادگاه بدوی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. پرونده وی جهت بررسی به شعبه سی و نه دادگاه تجدید نظر ارسال و این حکم به ۳ سال حبس تقلیل یافت.

صبح روز ۱۱ آبان ماه ۹۵، مجید عابدین زاده مقدم جهت تحمل محکومیت ۳ سال حبس، خود را به زندان اوین معرفی کرد.

آقای عابدین زاده مقدم، روز ۲۹ مهرماه، از سوی شعبه دوم اجرای احکام دادسرای اوین جهت اجرای سه سال حکم حبس، کتباً احضار شده بود.

«اعتراض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸»، «دیدار با خانواده کشته‌شدگان سال ۸۸»، «حمایت از زندانیان سیاسی و ملاقات با آن‌ها» و «بازگویی حوادث کهریزک از طریق مصاحبه با رسانه‌های آزاد»، از دلایل صدور حکم ۳ سال حبس این فعال مدنی در دادگاه انقلاب بوده است.

مجید مقدم، پیش‌ازاین نیز به دلیل شرکت در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به بازداشتگاه کهریزک انتقال داده شده بود، وی در مصاحبه‌ای ویدیویی درباره این تجربه به‌تفصیل شهادت داده بود، مسئله‌ای که بی‌ارتباط به بازداشت مجدد وی نبود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: