•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
یکشنبه, ژانویه 29

انتقال محمدعلی منصوری از زندان رجایی شهر به مکانی نامعلوم

1
711

201742311830178993271.jpgمحمدعلی منصوری، زندانی سیاسی بند ۴ سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، روز گذشته از سوی مأموران این زندان به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه سوم اردیبهشت‌ماه، پیروز منصوری، زندانی سیاسی، از سوی مأموران زندان رجایی شهر از بند ۴ سالن ۱۲ به مکان نامعلومی انتقال یافت. مسئولان زندان در حین انتقال اعلام داشته‌اند که این اقدام به دستور دادگاه صورت می‌گیرد اما تا کنون از وضعیت و محل فعلی نگهداری این زندانی اطلاعی به دست نیامده است. محمدعلی منصوری علیرغم گذراندن بیش از دوم سوم از دوران محکومیت خود و ابتلا به بیماری‌های متعدد، پس از گذشت نه سال حبس، همچنان از حق مرخصی و آزادی مشروط محروم است.

این در حالی است که در مورد محکومیت به حبس تعزیری، به استناد ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲، دادگاه صادرکننده حکم می‌تواند در مورد محکومان به حبس بیش از ده سال پس از تحمل نصف و در سایر موارد پس از تحمل یک‌سوم مدت مجازات به پیشنهاد دادستان یا قاضی اجرای احکام، حکم به آزادی مشروط را صادر کند.

گفتنی است که محمدعلی منصوری به اتهام قانون قدیمی محاربه به ۱۵ سال حبس محکوم شده و بااینکه این قانون دو سال پیش تغییر کرد، اما درخواست اعاده دادرسی هم تا کنون پذیرفته نشده است.

وی در طی نه سال حبس خود به بیماری هپاتیت از نوع B مبتلا شده که در وضعیت معمول خطرناک نیست اما زمانی که به کسی منتقل شود می‌تواند خطرناک باشد. این زندانی سیاسی همچنین از نوعی بیماری گوارشی نیز رنج می‌برد اما مسئولین از صدور مرخصی درمانی برای وی خودداری می‌کنند.

محمدعلی منصوری در ۱۱ شهریور ۱۳۸۶ در تهران بازداشت و پس از ۷۷ روز حبس و بازجویی در سلول‌های انفرادی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. وی به اتهام محاربه از طریق هواداری از سازمان مجاهدین، تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به ۱۵ سال حبس تعزیری و تبعید محکوم شد که این حکم در مرحله تجدیدنظر نیز تأیید گردید.

برچسب هاموضوعات روز

1 comment

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.