•                  
یک شنبه , ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰
یکشنبه, آگوست 1

انتقال پرتعداد بازداشت شدگان شهرهای همدان به زندان؛ تفهیم اتهام محاربه به برخی از بازداشت شدگان

0
231

انتقال.PNGدستکم ۳۹ تن از بازداشت شدگان اعتراضات روزهای گذشته در شهرستان های اسدآباد و تویسرکان از توابع استان همدان به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. به گزارش حقوق بشر در ایران این افراد بازداشت شده در قرنطینه زندان مرکزی همدان نگهداری می شوند و اتهامات جدی از جمله فساد فی الارض و محاربه به بسیاری از آنان تفهیم شده است.طی روزهای گذشته دستکم ۳۹ تن از بازداشت شدگان اعتراضات روزهای گذشته مربوط به اعتراضات مردمی در شهرستانهای اسدآباد و تویسرکان به زندان مرکزی همدان منتقل شدند. این افراد پس از پایان مراحل بازجویی در بازداشتگاههای امنیتی اطلاعات و اطلاعات سپاه به بند قرنطینه زندان همدان منتقل شده اند. در بین منتقل شدگان ۳۵ تن مربوط به اعتراضات شهرستان اسدآباد هستند که به “فساد فی الارض” متهم شده اند. همچنین ۴ زندانی دیگر مربوط به اعتراضات شهر تویسرکان هستند که به آنان اتهام “محاربه” تفهیم شده است.

اعتراضات مردمی در استان همدان از جمله اعتراضات مسالمت آمیزی بود که به خشونت کشیده شد و فقط در منطقه تویسرکان دست کم بین ۳ تا ۶ تن جان خود را از دست دادند.

اتهامات مطروحه علیه ۳۹ منتقل شده به زندان همدان بسیار جدی است و در صورت محکومیت به اشد میتواند به صدور حکم اعدام نیز منتهی شود.

گزارشات دریافتی حاکی از آن است که همچنان تعداد نامعلومی از بازداشت شدگان در بازداشتگاه های دیگر مانند بازداشتگاه اداره اطلاعات و سپاه این شهر در حال طی مراحل بازجویی هستند.

اسامی بازداشت شدگان در گزارشات آتی اطلاع رسانی می شود.

خانواده های بازداشت شدگان برای عدم گفتگو با نهادهای مدافع حقوق بشر و رسانه ها تحت فشار نهادهای امنیتی هستند با اینحال این نگرانی وجود دارد که در سایه سکوت و بی اطلاعی جامعه مدنی افراد مورد اشاره با محکومیت های جدی روبرو شوند.

گزارش روشنی بخصوص از اعتراضات شهرستان اسدآباد در دست نیست بنابراین کیفیت و چگونگی بازداشت این افراد روشن نیست.

شهرستان اسدآباد و تویسرکان از شهرستان‌های استان همدان هستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: