•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

انتقال پیمان میرزا زاده, از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی ارومیه

0
322

پیمان میرزا زاده، شهروند ساکن ارومیه که در تاریخ ۲۷ آذر ماه سالجاری توسط نیروهای وزارت اطلاعات در ارومیه  بازداشت شده بود، از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان ارومیه منتقل شده است.

به گزارش  حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۶ اسفندماه ۱۳۹۷، “پیمان میرزا زاده” فرزند نورالدین از اهالی روستای گنگچین ارومیه با اتمام بازجویی‌ها از بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر به زندان ارومیه منتقل شد.

وی از روز پنجشنبه ۲ اسفندماه توسط نیروهای اداره‌ اطلاعات ارومیه بازداشت شده است. پیمان میرزازاده پیشتر در تاریخ ۲۷ آذر ۹۶ نیز توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت شده بود و در هفته‌ی دوم دی‌ماه ۹۶ از سوی شعبه‌ سوم دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «تبلیغ علیه نظام» از طریق سرودن ترانه‌هایی در حمایت از احزاب کرد مخالف نظام بدون حق انتخاب وکیل به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. وی نهایتا ۱۸ خردادماه سال جاری با اتمام مدت محکومیت خود از زندان ارومیه آزاد شده بود. بر اساس این گزارش، اتهام مطروحه علیه وی به دلیل سرودن ترانه‌هایی بوده که وزارت اطلاعات، آنها را منتسب به احزاب کرد مخالف نظام می‌داند.

برخورداری افراد از روند دادرسی عاادلانه در حضور هیئت منصفه و همچنین دسترسی فرد متهم به وکیل انتخابی از سوی خود از جمله مواردی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آنها تاکید شده است.

اما آنچه حائز اهمیت است این نکته است که در بسیاری از مواقع شهروندان در زمان بازداشت و و روند بازجوئی و محاکمه در دادگاه از مجموعه این حقوق محروم هستند که این مورد ناقض ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: